Yok Satan NFT Tokenler Açıklandı: İşte Detaylı Liste!

2021 yılında fırtınalar estiren NFT satışları geçen hafta 168 milyon dolara düştü. Buna rağmen çok satan NFT tokenler de vardı. Coinmühendisi.com olarak en çok satan 5 dijital koleksiyona bakıyoruz. NFT satışları 2021’de çığır açan bir yıl geçirdi ve son 12 ayda hacim 23 milyar dolara ulaştı. Ocak ayındaki satışlar tek bir hafta için 1 milyar doları aştı, ancak satışlar son hafta %29’luk bir düşüş gördü.

NFT tokenler düşüş yaşıyor

Geçtiğimiz birkaç yıldaki kripto para birimi patlaması, daha yeni bir pazarın rekor seviyelere çıkmasına yardımcı oldu: NFT’ler olarak bilinen dijital koleksiyonlar. Aslında, sanatçılar, yatırımcılar ve girişimciler gelişmekte olan Web3 alanına indikçe toplam NFT satış hacmi geçen yıl 23 milyar dolara ulaştı. NFT’ler veya değiştirilemez tokenler, benzersiz, yeri doldurulamaz, çoğunlukla kullanıcıların çevrimiçi olarak satın alıp sattığı dijital öğelerdir. NFT’ler, kripto para birimlerine benzer şekilde dijital bir mülkiyet kaydını tutmak için blockchain teknolojisini kullanır. Ancak kripto para birimlerinde devam eden satışlar, NFT satışlarına zarar vermeye başlıyor. Alınan son verilere göre, geçen hafta satışlar 168 milyon dolarda kaldı. Ancak bu, geçen haftaki NFT satışlarından (237 milyon dolardan) yaklaşık %29 düşüş demek.

Rağbet gören NFT’ler

5. Doodles: Satış Hacmi: 3,7 milyon dolar. Satış Sayısı: 142. En Yüksek Satış Fiyatı: 78.454 dolar. Doodles, 10.000’lik bir koleksiyon boyutuyla keyifli bir renk, özellik ve boyut yelpazesine sahiptir. Doodle’lar, rol oynamayı veya kendilerini lezzetli ikramlara dönüştürmeyi seven ilginç bir grup.

4. VeeFriends. Satış Hacmi: 6.2 milyon dolar. Satış Sayısı: 146. En Yüksek Satış Fiyatı: 331,069 dolar. Bu projenin temel amacı, anlamlı fikri mülkiyet yaratmak ve olağanüstü bir topluluk yaratmak.

3. Sandbox. Satış Hacmi: 7,7 milyon dolar. Satış Sayısı: 858. En Yüksek Satış Fiyatı: 43.848 dolar. Sandbox, kullanıcıların LAND’lerine sahip oldukları ve yaratıcı sihirlerini barındırdıkları, topluluk odaklı bir platform.

CryptoPunks da listede

2. CryptoPunks. Satış Hacmi: 9,0 milyon dolar. Satış Sayısı: 50. En Yüksek Satış Fiyatı: 290.645 dolar. Ethereum blockchaininde saklanan mülkiyet kanıtına sahip 10.000 benzersiz tahsil edilebilir karakterden oluşuyor.

1. Bored Ape Yacht Club. Satış Hacmi: 32,2 milyon dolar. Satış Sayısı: 491. En Yüksek Satış Fiyatı: 637.375 dolar. BAYC, Ethereum blockchaininde yaşayan benzersiz dijital bir koleksiyon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.