Web3, Meme ve Metaverse Coin Analizi: Bu 14 Coin Patladı!

Geçtiğimiz 24 saat boyunca genel kripto para piyasasında ciddi bir değişiklik olmadı. Ancak bu süreçte bazı metaverse, meme ve web3 coin projelerinin değerinde artışlar gözlemlendi. İşte bir günlük zaman diliminde en çok yükselişi gösterenler…

9 metaverse coin yükselişiyle öne çıktı

Öncelikle metaverse alanına baktığımızda, diğer alanlardan farklı olarak, 9 coin’in en çok yükselişi yaşadığını görebiliyoruz. İlk olarak MegaCryptoPolis (MEGA) yüzde 29.6 oranında değer kazandı. Ardından gelen OpenWorld (OPEN) yüzde 25.9 yükseliş yaşadı. League of Kingdoms (LOKA) yüzde 23.1 oranında değer kazandı.

Bunların ardından yüzde 17.4 ile GameX (GMX), yüzde 17.1 ile Benzene (BZN), yüzde 16.6 ile Decentral Games (old), yüzde 15.6 ile Yield Guild Games (YGG), yüzde 13 ile Decentral Games (DG) ve son olarak Highstreet (HIGH) geliyor.

Hangi meme coin’ler yükseldi?

Meme coin’lere bakıldığında ise gözümüze ilk olarak Kawakami (KAWA) çarpıyor. KAWA, son 24 saatte yüzde 65’e yakın bir yükseliş yaşayarak lider oldu. Ardından gelen DogeFi (DOGEFI) yüzde 41.4 oranında kayda değer bir yükseliş sergiledi. Bunların dışında Boss (BOSS) yüzde 14.5, IRON Titanium Token (TITAN) yüzde 10.4 oranında değer kazandı. coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere meme coin’ler, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi popüler coin’lerden esinlenerek oluşturulan ve şaka tabanlı kriptolardır.

Yalnızca bir web3 coin değer kazandı

Web3 alanında ise yalnızca bir altcoin’in kayda değer bir yükseliş sergilediği görülüyor. Bu altcoin, Crust Network (CRU) oldu. Crust, yüzde 15’e yakın yükselişiyle web3 alanında en çok yükselen altcoin olsa da, bu yükseliş oranı diğer alanlarla kıyaslandığında oldukça düşük kalıyor.  Crust Network, hem Web 3.0 hem de Web 2.0 ekosistemi için merkezi olmayan bir depolama ağı ve bulut çözümleri sunar ve Polkadot’un Substrate çerçevesi üzerine kuruludur. IPFS protokolü için benzersiz bir teşvik katmanı sağlar ve verilerin güvenliğini, gizliliğini, performansını ve sahipliğini geliştirmek için Blockchain  teknolojisini kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir