Vodafone, Dünyanın İlk Kısa Mesajını NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkaracak

Vodafone, yaklaşık otuz yıl öncesinde dünyada ilk olan bir yeniliği bugünün en son teknolojisiyle birleştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

3 Aralık 1992’de Vodafone çalışanı Richard Jarvis tarafından Vodafone şebekesine gönderilen dünyanın ilk SMS’i ‘Mutlu Noeller’, NFT olarak açık artırmaya çıkıyor. Elde edilecek gelir, BM Mülteci Ajansı UNHCR’ye bağışlanacak.

NFT, şimdiye kadar iletilen ilk metin mesajının orijinal iletişim protokolünün, ayrıntılı bir kopyasını sunacak.

Müzayede, Fransa’nın ilk bağımsız müzayede evi olan Aguttes tarafından 21 Aralık 2021’de Paris’te gerçekleştirilecek. Uluslararası sanat ve lüks pazarında büyük ölçüde aktif olan şirket, bu satış için dünyanın her yerinden teklif verenleri bir araya getirmeyi bekliyor.

Müzayede evinin kurucusu Maximilian Aguttes şunları söyledi;

“İlk basılı kitap, ilk telefon görüşmesi, ilk e-posta gibi tüm bu icatlar hayatımızı ve iletişimimizi değiştirdi. 1992’de alınan bu ilk kısa mesaj, Teknolojik ilerlemenin tarihi bir kanıtıdır. Bu önemli tarih parçasının bir amaç için satışını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz.”

Vodafone, müzayededen elde edilecek tüm geliri, çatışma ve zulüm nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan 82,4 milyon insanı desteklemek için BM Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR’ye bağışlayacak.

Vodafone İngiltere CEO’su Ahmed Essam şöyle konuştu;

“Çaresiz desteğe ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için geçmişimizden büyük bir teknoloji yeniliğini günümüzün en son teknolojisiyle bir araya getirmekten gurur duyuyoruz. Bu girişim, ‘Birlikte Yapabiliriz’ ruhumuzu somutlaştırıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.