Veriler Konuşuyor: Bu Altcoin’ler Çöküşte Bile Kâr Yazdırıyor!

Son haftalarda kripto piyasalar derin bir düzeltme yaşıyor olsa da, MATIC, BAT ve ETH, bu durumda bile karlılıklarını sürdürüyor. Piyasanın çoğunluğu %20’lik bir düzeltmeyle hareket etmeye devam ediyor. Öte taraftan bazı altcoin projeleri kârlılık oranlarını ortalamanın önemli ölçüde üzerinde tutmayı başarabiliyor. Her ne kadar Ethereum’un piyasa değeri diğer kripto paralarınkini önemli ölçüde aşsa da, daha küçük rakiplerle rekabet ettiği de gözden kaçmıyor.

Hala kar yazdıran altcoin projeleri

Popüle raltcoin Polygon’un Matic tokeni ve Basic Attention Token, IntoTheBlock’un Giriş/Çıkış Para Göstergesine göre, piyasadaki en yüksek karlılık oranlarından birini koruyor. BAT, piyasa değeri 1 milyar doları aşan en karlı tokenler ve kripto paralar arasında liderliğini koruyor. Piyasa verilerine göre token %86 karlılık oranı ile tutuluyor, bu da piyasadaki pozisyonların %86’sının cari fiyatın altında açıldığı anlamına geliyor. Tüm BAT sahiplerinin sadece %12’si tokenlerini zararda tutuyor. Piyasadaki en karlı ikinci token olarak, Matic tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %22’den fazla geri çekildi ve şu anda son altı günde %13’lük bir kazançla 2.2 dolarda işlem görüyor.

Ethereum‘un piyasa performansı ise rakiplerinin bir ölçüde gerisinde kalıyor. Piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimine gelince, Ethereum ne yazık ki Matic veya BAT’a ayak uyduramıyor ve şu anda %73 karlılık oranı gösteriyor. Son birkaç gün içinde Ether, Polygon’un tokeni ile aynı sonuçları gösteremedi ve sadece %1 kazanmayı başardı. Her üç kripto para da da Aralık 2021’in sonundan bu yana güçlü bir düzeltme yaşadı ve değerlerinin yaklaşık %20’sini kaybetti, bu da kârlılıklarını ortalama olarak neredeyse %100’den %80’e düşürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir