Veriler Çıktı: Balinalar GALA ve Bu Altcoin’leri Tasfiye Ediyor!

Kripto para piyasası, çok aylı bir düşüş treninin ardından Mart ayında boğaların tekrar sahne aldığını gördü. Bitcoin 42 dolar bölgesini tekrar ele geçirirken, çoğu büyük hacimli altcoin son ayların kayıplarını telafi etmeye çalışıyor. Bu yazda, mevcut piyasa koşullarında Ethereum balinalarının en çok sattığı token’ere ve GALA, FTT ve SHIB gibi hodl edilen kripto para birimlerine göz atalım.

Ethereum balinaları son 24 saatte bu altcoin’leri elden çıkardı

Coinmühendisi.com olarak aktardığımız, son 24 saatlik zaman diliminde en büyük 100 Ethereum balinasının en çok satın aldığı token’lerin listesine buradan ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki WhaleStats tablosu, aynı süreçte balinaların elden çıkardığı kripto paraları gösteriyor. Verilere göre USDC, USDT ve BUSD 9 Mart’ta en çok işlem gören token’ler. İlerleyen sıralarda, FTX borsasının yerel token’i FTT ve son günlerde çalkalanan Fantom (FTM) yer alıyor. Hatırlamak gerekirse, Andre Cronje’nin kripto sektöründen ayrılacağını duyurması FTM fiyatını çift haneli etkilemişti.

Shiba Inu’nun (SHIB) son sırada yer aldığı listenin genel görünümü aşağıdaki gibidir.

 1. USD Coin (USDC)
 2. Tether (USDT)
 3. Binance USD (BUSD)
 4. Ethereum (ETH)
 5. FTX Token (FTT)
 6. Fantom (FTM)
 7. Synthetix (SNX)
 8. Polygon (MATIC)
 9. TrueUSD (TUSD)
 10. Shiba Inu (SHIB)

Balinalar GALA, FTT ve SHIB tutuyor

WhaleStats tarafından sağlanan aşağıdaki tablo, en büyük 1.000 Ethereum balinasının hangi kripto para birimlerine hangi oranda sahip olduğunu gösteriyor. FTX Token (FTT) ve Shiba Inu (SHIB), bu listenin ilk sırasının iki azılı rakibi. Zaman zaman USDC ve USDT balina cüzdanları arasında en çok hodl edilen ilk kripto para birimi olabiliyor. Metaverse odaklı altcoin projesi MANA ise balinaların uzun vade için tercih ettiği bir diğer token.

Aşağıdaki liste, en büyük 1.000 Ethereum balinasının hodl sepetini gösterir.

 1. FTX Token (FTT) – %18,88
 2. Shiba Inu (SHIB) %15,82
 3. USD Coin (USDC) – %10,13
 4. Tether (USDT) – %7,45
 5. Diğer token’ler – %5,77
 6. BitPanda (BEST) – %4,09
 7. OKEx (OKB) – %3,96
 8. Polygon (MATIC) – %3,9
 9. Decentraland (MANA) – %3,,4
 10. SwissBorg (CHSB) – %3,19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.