Uzman İsim, 2022’de Yükselebilecek 5 NFT Coin’ini Duyurdu!

DeFi’ın yükselişinin ardından NFT ve bu alana odaklı coin projeleri geldi ve dikkatleri üzerine çekti. Şimdi Ocak 2022’nin başında gerçekleşen en yüksek satış hacmiyle ön planda ve merkezde. Peki, 2022’de hangi Blockchain oyununa göz atılabilir? Kripto uzmanı Alyssa Exposito açıkladı.

Uzman isme göre bu NFT coin, 2022’de yükselebilir

Uzman ismin dikkat çektiği ilk proje, DeFi Kingdoms oldu. DeFi Kingdoms, oyun içi “bahçelerin” gerçek ve mecazi token eşleşmelerini ve likidite havuzu madenciliğini temsil ettiği likidite havuzu yatırımı ile beraber doğdu. Oyunda gösterildiği gibi, yatırımcılar çiçek açan bitkilerle dolu bir arsa içinde LP paylarının bir kısmına sahiptir. DeFi Kingdoms, bir oyna ve kazan modeli içindeki DeFi protokollerine büyüme kavramını ekleyerek, bir oyunu “oynamaya” farklı bir boyut getiriyor.

Harmony üzerine inşa edilen DeFi Kingdoms, ağda DappRadar listelerinde en üst sıralarda yer alan ilk proje oldu. Uzmana göre bu, son zamanlarda oyun içi utility token olan JEWEL’in yükselmesine bağlanabilir. Ayrıca, kullanıcılara stake yoluyla daha fazla JEWEL yapma fırsatı vermek için likidite madenciliği için kullanılır. Yazım sırasında JEWEL, yüzde 11.3’lük düşüş ile 17.51 dolardan işlem görüyor

İkinci sırada, Guild of Guardians yer alıyor

Uzmanın listesinde ikinci sırayı Guild of Guardians (GOG) alıyor. Guild of Guardians, 2022’de en çok beklenen blockchain oyunlarından biridir ve NFT’lere odaklanan Ethereum üzerine inşa edilmiş ilk ikinci katman çözümü olan ImmutableX üzerine kurulmuştur. Daha fazla erişim sağlamayı hedefleyen oyun, P2E mekaniğini modelleyen, oynaması ücretsiz bir mobil rol yapma oyunu olarak çalışacak.

Axie Infinity gibi oyunlara benzer şekilde, Guild of Guardians’ta oyun içi varlıklar takas edilebilir. Uzmana göre proje, NFT satışı ve yaklaşık 10 milyon dolarlık hacim yaratan token lansmanı ile birçok oyuncu ve yatırımcının ilgisini çekecek gibi görünüyor. Oyun içi tokenını 2021 yılının Ekim ayında piyasaya süren Guild of Guardians (GOG) tokenları, oyun içinde “mücevher” olarak bilinen ERC-20 tokenlarıdır. GOG, yazım sırasında 1.10 dolardan işlem görüyor.

Galaxy Fight Club da listede bulunuyor

Bir proof of picture (PFP) NFT alıp onu uzak bir galaksideki diğer savaşçılarla savaşmak için bir avatar haline getirdiğinizi hayal edin. Galaxy Fight Club (GFC), 10.000 avatar koleksiyonundan, oyuncuların avatar koleksiyonlarıyla savaşabilecekleri ilk markalar arası ve platformlar arası PvP dövüş oyununa geçiş yapan bir Blockchain oyunudur. Birlikte çalışabilirliğe odaklanan GFC, orijinal savaşçılarına benzersiz bir şekilde yüksek değer verir, ancak diğer avatarların ödül kazanma fırsatı için savaşmasına izin verir.

Bir başka NFT coin olan GCOIN de dikkat çekiyor

Uzmanın listesindeki dördüncü coin, GCOIN oluyor. Oyundaki her Galaxy Fighter günlük 5 ila 15 GCOIN üretiyor ve her savaşçı Ekim 2021’de GCOIN üretmeye başladı. Bir avcı uçağı satılırsa, yeni sahibi GCOIN’i devralır. Bu, ekosistemde değerlidir çünkü oyunculara oyun içi hareketler kazandırmak, silah yapmak, ganimet kutuları açmak ve ikinci nesil savaşçıları eğitmek ve satmak için gereklidir.

Küçük aksaklıklarına rağmen, 6 Ocak’ta PolkaStarter’da GCOIN için bir IDO planlandı ve cüzdan başına maksimum 500 dolar tahsisat ile her biri 0,50 dolardan 4 milyon token satışa sunuldu.

CryptoBeasts, listenin sonunda yer alıyor

CryptoBeasts, orijinal Zelda oyununun retro hissini ortaya çıkaran pikselli bir dijital sanat oyunudur. Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilen CryptoBeasts, bir ‘eşler arası elektronik nadir yumurta sistemi’dir. Bu 10.000 pikselli renkli yumurta, oyunun “Eggland” evreninde her sahibine bir arazi parseli verir ve bir merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) oyu alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.