Ünlü Yönetici: Bu Altcoin, Ethereum ve MATIC’i Yeniyor!

Piyasa değerine göre halen sekizinci sırada yer alan ve 2021 yılının yıldızlarından olan popüler altcoin projesi Solana (SOL) için bir biri ardına pozitif değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Solana’nın kurucu ortağının, popüler altcoin projesi için söylediklerini Coinmühendisi.com’da mercek altına alıyoruz. Ünlü yöneticiye göre Solana (SOL) bazı metriklerde rakipleri olan Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC)’u geride bırakmış durumda.

Ethereum ve MATIC’i geride bıraktı

Solana (SOL) kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, akıllı sözleşme platformunun rakibi durumundaki öncü altcoin Ethereum (ETH)’dan nasıl daha iyi performans gösterdiğini açıklıyor. Circle kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire ile yeni bir röportajda Yakovenko, Solana (SOL)’daki aktif günlük kullanıcı sayısının önde gelen altcoin Ethereum ve katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) gibi diğer akıllı sözleşme platformlarının sayısını aştığını söylüyor. Yakovenko şöyle diyor:

[Solana’nın] aylık yaklaşık iki milyon aktif kullanıcısı var. Ve günlük aktif kullanıcıların bazen 300.000 veya daha fazlaseviyelere ulaşarak Polygon (MATIC) ve Ethereum (ETH)’un gördüklerini geride bıraktığını görüyoruz. Bu benim için gerçekten önemli bir ölçüm çünkü daha fazla gerçek insan faaliyeti olduğunu, daha fazla insanın bu zincirde kendileri için değerli bir şey yaptığını gösteriyor. Bu gerçekten heyecan verici.

Solana (SOL)’nın amacı daha fazla kullanıcı

Yakovenko, Solana (SOL)’nın amacının mümkün olduğunca çok sayıda geliştirici ve girişimcinin ürünlerini blockchain ağında piyasaya sürmesini sağlamak olduğunu söylüyor. Solana’nın bir gün şaşırtıcı bir şekilde 100 milyon kullanıcıya ulaşmasını sağlayacağına inandığı yolu ortaya koyuyor. Solana’nın kurucu ortağı “Aktif olarak etkinleştirmeye çalıştığımız şey, tüm bu yeni girişimcilerin projelerini başlatmasına, ürünlerini piyasaya sürmesine [izin vermek]…” ifadelerini kullanıyor. Ünlü yönetici şöyle diyor:

Görmek istediğim şey, hackathon‘da bir şeyler inşa eden 1000 takıma gerçekten ulaşıp ulaşmadığımız. On bin? Bunu daha da büyütebilir miyiz? Çünkü bu oluyorsa, binlerce geliştiricinin bir şeyler inşa ettiği bir noktaya gelirseniz, o zaman 100 milyon kullanıcı hemen köşede. Bu dalgayı durduramazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.