Ünlü Milyarderden Bu Altcoin’e Dev Yatırım: Fiyat Fırladı!

Yeni başlayanların ürünlerine film eklemesine izin veren ve Youtube ve Twitch gibi sistemlere rakip olarak gösterilen, lider altcoin Ethereum tabanlı ve kesinlikle merkezi olmayan yerleşik bir video akış ağı protokolü olan Livepeer (LPT), tanınmış yatırımcı Alan Howard ve yatırım şirketi Tiger World’ın desteğiyle gücünü artırmayı başardı. Haberin ardından altcoin fiyatı kırmızıdan yeşil bölgeye sıçradı. Ayrıntılar için coinmuhendisi.com okumaya devam ediniz.

Alan Howard’ın yatırım haberi altcoin fiyatını yükseltti

Livepeer’in 28 milyon dolarlık bir yatırım topladığı B serisi fonlama turu, aslında yaklaşık 5 ay önce başladı. Bu tur bir zamanlar tanınmış sanal fon kontrol şirketi Grayscale tarafından yönetildi. Alternatif olarak, biraz zaman alan turun sonunda 20 milyon dolarlık fon toplandı.

Brevan Howard Asset Management’ın kurucularından Alan Howard, kişisel yatırımlarına yoğunlaşmak ve yönetmek için 2019 yılında CEO koltuğundan istifa etti. Forbes’a göre, Alan Howard’ın yaklaşık 2,8 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Livepeer, yeni yatırımların sonbaharda alınan MistServer video yazılımı için kullanılacağını ve bu sayede müşteri kitlesini genişletmeyi amaçladığını belirtiyor. MistServer, geliştiriciler için mükemmel olacak şekilde tasarlanmış ve internet akışı için önemli özelliklere sahip, sonraki nesil bir canlı akış aracı olarak görülüyor.

Livepeer’in hızlı yol haritası, yapay zeka tarafından desteklenen akıllı video ve peer-to-peer içerik materyalinden oluşuyor. Bunun yanı sıra, yapay zeka ile ek olarak geliştirilen içerik materyali izleme, melodi algılama ve video parmak izini andıran hedefleri bulunuyor. Uzun vadeli planlar arasında, protokolün önemli bir kısmını Katman-2 çözümlerine kaydırarak, işlemleri node operatörleri ve token sahipleri için çok daha ucuz hale getirmek var. Ve bunu video geliştiricilerine kaynaklı bir stil olarak vermeyi planlıyor.

Haberin ardından altcoin fiyatı CoinMarket Cap verilerine göre günlük bazda %10’un üzerinde artarak 52 dolara ulaştı. Yazının yazıldığı sıralarda ise LPT 47,66 dolardan işlem görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.