Ünlü Milyarder Aldı: Bu Altcoin, Büyük Yatırımcıları Çekiyor!

The Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora göre, sera gazı emisyonları için milyonlarca kredi artık yeni bir altcoin projesine bağlandı ve hızla büyüyen DeFi projelerini ve milyarder Mark Cuban gibi yatırımcıları kendine çekiyor. coinmuhendisi.com olarak raporun öne çıkan kısımlarını ve Cuban’ın açıklamalarını aktarıyoruz.

Altcoin projesi, DeFi girişimcileri ve Mark Cuban gibi büyük yatırımcıları kendine çekiyor

Destekçiler, altcoin projesinin yenilenebilir enerji çiftlikleri kurmak gibi projelerden kaynaklanan karbon kredilerine daha fazla şeffaflık getirebileceğini söylüyor. Birçok şirket, emisyonlarını telafi etmek için bunları satın alıyor. Ancak projeler üçüncü taraf sertifikası alırken, krediler düzenlemeye tabi olmayan piyasalarda işlem görüyor. Rapor, piyasa katılımcıları arasında, karbon kredisine sahip kullanıcıların Ekim ayında piyasa sürülen BCT adlı token’lere bağlamasını sağlayan bir DeFi projesi olan Toucan’ın altını çizdi. BCT, Base Carbon Tonne anlamına gelir ve token’ler, kripto para birimi borsalarında işlem görebilir. Rapor, 17 milyondan fazla karbon kredisinin BCT token’lerine bağlı olduğunu söylüyor.

 

Mark Cuban, Klima yatırımcısı olduğunu paylaştı

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Klima yatırımcısı olduğunu söyledi, ancak kaç tane veya kâr edip etmediğini paylaşmadı. Cuban, WSJ’ye verdiği demeçte, “Anonimlik optimal olmasa da ve bu biraz öğrenme deneyimi olsa da, işe yararsa çevresel etki önemli olabilir” dedi. WSJ’nin Pazartesi günü yayınlanan raporuna göre, krediler neredeyse yeni oluşturulan token’lere bağlandı ve bazı piyasa katılımcıları, teknolojinin iklime yardımcı olmayı amaçlayan projeler için teşvikler oluşturduğunu söylüyor. Bitcoin madenciliğinde kullanılan muazzam miktarda enerji, kripto para birimleri üzerinde çevresel olarak zayıf bir itibara neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir