Türk Otomobil Firması, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Geçtiğimiz günlerde Consumer Electronics Show’a (CES) katılan Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, popüler altcoin AVAX’ın arkasındaki Avalanche’a bağlı Ava Labs ile ortaklık kurdu. coinmuhendisi.com olarak detayları aktarıyoruz…

TOGG, altcoin firması ile ortaklık kurdu

Yakın zamanda duyurulan TOGG ve Avalanche ortaklığı, Türkiye’deki kripto para alanını heyecanlandırdı. 5-6 Ocak’ta Las Vegas’ta gerçekleşen en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2022’de açıklanan bu ortaklık ile TOGG, Blockchain dünyasına adım atacak. TOGG ve Ava Labs, akıllı sözleşmeler ile güvenli ve hızlı mobilite hizmetleri geliştirmeye odaklanarak stratejik ortaklığı kurdu.

Ortaklık, Intermodal isimli bir sistemin önünü açacak. Bu model ile faaliyete geçecek olan Togg Navigasyon sistemi ile kullanıcılara daha geniş bir rota sunulacağı ifade ediliyor. Ayrıca kullanıcıların Togg cihazları şarj olurken çeşitli ürünleri tüketmesi ve hizmetler alması sonucunda söz konusu Blockchain teknolojisinin devreye girmesiyle işlemler daha hızlı bir hale gelecek. Ava Labs’in CEO’su Emin Gün Sirer, “Avalanche’ın Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine destek olmaktan mutluluk duyduklarını” belirtti.

Ava Labs, merkezi olmayan uygulamalar ve kurumsal Blockchain dağıtımları için yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir Blockchain platformu olan Avalanche’da merkezi olmayan finans uygulamalarını başlatmayı kolaylaştırır. İnsanları açık, basit ve demokratik bir finans interneti oluşturmaya teşvik eder. Ava Labs, Cornell bilgisayar bilimcileri tarafından kuruldu. Şirket, Balaji Srinivasan ve Naval Ravikant’ın melek yatırımlarıyla Andreessen Horowitz, Initialized Capital ve Polychain Capital’den fon aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir