TRON Mucidi Duyurdu: Bu Altcoin’den Satın Aldım!

5 Mayıs’ta Tron’un algoritmik stabilcoin’i USDD yayınlandıktan iki gün sonra, Tron DAO Rezervi, USDD’yi desteklemek için 504,6 milyon TRON ​​(TRX) satın aldığını duyurdu. Gün içindeki Twitter paylaşımlarında Justin Sun, Tron Rezervinden bağımsız bir altcoin projesine yatırım yaptığını açıklıyor.

TRON kurucusu Justin Sun bu altcoin projesine yatırım yapıyor

8 Mayıs’ta Justin Sun, UST satın aldığını Twitter’dan duyurdu ve Terra’nın kurucusu Do Kwon’a yanıt verdi: “Gizli bir plan olabilir.” Etherscan verileri, Justin Sun’ın “0x3ddfa8ec3052539b6c9549f12cea2c295cff5296” isimli cüzdanda saat 15:10’da Curve platformu üzerinden 1 milyondan fazla UST satın aldığını gösteriyor.

Haber, Tron’un 38 milyon dolarlık TRX satın alımından sonra geldi

Terra’nın UST rezerv sistemi popüler bir plan haline geliyor ve Tron’un USDD stablecoin projesi modeli takip ediyor. Coinmuhendisi.com haberlerinde yer verdiğimi üzere, 21 Nisan’da Tron’un algoritmik stablecoin projesi açıklandı ve o zamandan beri fiat sabitli kripto para birimi resmen başlatıldı. Projenin şu anda birkaç ortağı var ve USDD, Pancakeswap, Kyberswap, Sunswap, Sun.io, Curve Finance, Uniswap ve Ellipsis’te listeleniyor.

tronscan.org tarafından elde edilen verilere göre, yazım sırasında yaklaşık 211.245,005.49 USDD var. İstatistikler, 7 Mayıs 2022 Cumartesi günü, Uniswap sürüm üç (v3) USDD alıp satmak için en aktif borsa olduğunu gösteriyor. Terrausd (UST) 24 saatlik işlemlerde 990.3 milyon dolar görürken, USDD geçen gün 2.31 milyon dolar gördü. USDD’nin piyasa değeri, GUSD 199,5 milyon dolarlık piyasa değerinden daha büyük.

TRON CEO’sunun gizli planları olabilir

Justin Sun’ın neden UST satın aldığı henüz belli değil. Terra’nın yaratıcısı Do Kwon, Justin Sun’ın UST’yi satın aldığını açıkladığı makalenin altında komik bir açıklama yaptı: “Ne yapıyorsun?”. Sun, Kwon’un tweet’ine “Gizli bir planım olabilir” yanıtını verdi.

Bazı kullanıcılar, Justin Sun’ın Terra’nın Anchor platformunda edindiği UST kripto paralarını yüzde 18’lik bir getiri oranı karşılığında yatıracağını ve USDD için ekstra yüzde 12’lik bir getiri ile kendi müşterilerine ödeme yapması gerektiğini söyledi ve bu plan akıllıca. Yeni stablecoin duyurusunun ardından TRX fiyatı büyük bir artış yaşadı ve platformun DAO’su, TRX tokenlerinde 39 milyon dolar aldığını açıkladı. Bu yazının yazıldığı sırada TRX fiyatı 0.0826 dolardan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir