Terra (LUNA), İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu

Terra (LUNA), Binance Smart Chain’i geçerek ikinci en büyük akıllı sözleşme platformu oldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Defi Llama tarafından sağlanan verilere göre Terra, kilitlenen toplam değer (TVL) açısından ikinci en büyük akıllı sözleşme platformu haline geldi. Platform 17.73 milyar dolara ulaşarak Binance Smart Chain’i geçti. Terra’nın TVL’si son 24 saatte %10 son 7 günde ise %39 büyüyerek rakiplerinin önüne geçti.

UST algoritmik stablecoin yatırarak düşük oranda volatil olan getiriler elde etmeyi sağlayan bir tasarruf protokolü olan Anchor, 7.5 milyar dolarlık kilitle Terra ağındaki en popüler protokol oldu. Liquid stake protokolü Lido ve merkezi olmayan borsa Terraswap sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Otomatik piyasa yapıcı Astroport da aynı zamanda milyar dolarlık bir protokoldür.

Diğer iki popüler akıllı sözleşme platformu olan Solana ve Avalanche, TVL’de sırasıyla 11.77 milyar dolar ve 11.7 milyar dolar ile Terra ve Binance Smart Chain’in gerisinde kalıyor.

Kripto para piyasası durgunluk içindeyken, Terra ağının yerel token’ı LUNA geçen hafta %27, son 24 saatte ise %9 oranında yükselmeyi başardı. LUNA,

29 milyar doları aşan piyasa değeriyle 9. sırada yer alan LUNA’yı Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) izliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir