Sürekli Bitcoin Alan Milyarder, BTC Satışı Yaptı!

Uzun süredir Bitcoin (BTC) alımı gerçekleştirmesiyle bilinen ABD’li ünlü yatırımcı Bill Miller, son piyasa çöküşünde satış yaptığını söyledi.  CNBC ile yakın tarihli bir röportajda Miller, Bitcoin fiyatının mevcut seviyesinden yarıya inmesi halinde şaşırmayacağını söyledi. Ancak, uzun vadede yükselişini sürdürüyor. İşte detaylar…

Uzun süreli Bitcoin yatırımcısı, belirli bir miktar sattı

Coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC) ve genel kripto para birimi piyasası, bu hafta ciddi düşüşler gördü. Bu durum, uzun vadeli bazı BTC yatırımcılarının elindeki fonlarını satmasına neden oldu. Bunlardan birisi olarak ortaya çıkan ünlü yatırımcı Bill Miller, uzun vadede BTC’de yükselişini sürdürse de, son fiyat hareketleri ışığında belirli miktar satış gerçekleştirdiğini bir röportajda açıkladı. Röportajına göre tecrübeli hisse senedi yatırımcısı, margin call’lar (teminat tamamlama çağrısı) için BTC’sinin bir kısmını sattığını söylüyor.

Ocak ayında Legg Mason Capital Management’ın başkanı olarak görev yapan Miller, net değerinin yarısının dünyanın en büyük kripto para biriminde olduğunu açıkladı. Fon yöneticisi, birçok insanın kripto paralarını kaybettiğine inanıyor. Miller’e göre bu, 2018’de ilk coin tekliflerinin (ICO’lar) çöküşünden sonra şaşırtıcı değil.

Miller, Bitcoin’in piyasa ile yüksek oranda ilişkili olduğu gerçeğine işaret ediyor. Miller’e göre Bitcoin hariç, Ethereum dahil tüm kripto para birimleri rekabetle karşı karşıya. Likit net değerinin yüzde birini neden Bitcoin’e yatırmaması gerektiğine dair iyi bir argüman duymadığını da ekliyor. Yatırımcı, en büyük kripto para birimini bir hedge olarak görüyor. BTC’nin mevcut durumunda yüzde 50 daha değer kaybetmesi durumunda üzüleceğini, ancak şaşırmayacağını aktardı

Piyasada son durum nedir?

Dün, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 27.300 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Yazım sırasında, hafif toparlanma belirtileri gösteriyor gibi görünüyor.  BTC’nin yazım sırasındaki değeri, yüzde 11.2’lik bir yükseliş ile 30.467 dolar civarında. Kripto para piyasası, önde gelen akıllı sözleşme projelerinden biri olan Terra’nın çöküşünden olumsuz etkilendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir