Son günlerin popüler kripto parası Shiba Inu, ralliye devam ediyor: Elon Musk testini geçti mi?

Investing.com – Shiba Inu, kripto para piyasası yatırımcıları arasında popülerliğini korumaya devam ediyor. Ciddi bir sosyal medya desteği olduğu bilinen şaka tabanlı coin, Ekim ayı performansıyla piyasadan pozitif ayrışmaya devam ediyor. 

Geride bıraktığımız hafta sonu işlemlerinde Shiba piyasası oldukça hareketliydi. Hafta sonu 0,00002793’den başlayan alımlar yeni bir rekorun kaydedildiği 0,0000444 dolara kadar sürdü ve bu hafta sonu rallisi, yüzde 60 oranında bir getiriyi işaret etti. ATH değerinden gelen satışlarla SHIB tokeni, haftayı 0,00003599 dolar ile kapattı. Ancak yeni haftaya hızlı alımlarla başlayan kripto para, şu sıralar yükselişine devam ediyor. 

Bugün en yüksek 0,00004148 doları gören SHIB/USD, sabah saatlerinde 0,000037 dolar bandında işlem görüyordu. 

Shiba Inu işlem hacimleri en büyük kripto paraları geride bırakıyor

Shiba’nın yükseliş momentumu, dün en büyük altcoin Ethereum‘un işlem hacmini geride bırakmayı başardı. Günlük ortalama 14,5 milyar dolar işlem hacmine ulaşan altcoin, kripto piyasaları genelinde işlem hacmi bazında sadece Bitcoin (BTC) ve Tether’in (USDT) gerisinde kaldı. 

Güncel duruma baktığımızda Shiba Inu işlem hacminin son 24 saatte göre yaklaşık 15 milyar dolar seviyelerinde devam ettiğini görüyoruz. Shiba şu an dünyanın en yüksek hacmine sahip borsalarından Binance platformunda en yüksek hacme sahip kripto para olarak gözükürken ardından Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum geliyor. 

Investing.com verilerine göre genel duruma baktığımızda ise 71 milyar dolar işlem hacmiyle Tether (USDT) ilk sırada yer alırken Shiba işlem hacmi, Bitcoin (30,5 milyar dolar) ve Ethereum’un (15,9 milyar dolar) arkasından geliyor. 

Shiba Inu, Elon Musk testini başarıyla geçti mi? 

Shiba, dünkü işlemlerde ATH değerine ulaşırken bir Twitter kullanıcısı Elon Musk’a ne kadar Shiba tuttuğunu sordu. Dünyanın en zengin kişisinden gelen “hiç” cevabı ise Shiba Inu piyassı için bir şok etkisi yarattı. Bu cevap üzerinde tüm zamanların en yüksek değerinde sert bir iniş yapan altcoin fiyatı kısa sürede gün sonuna kadar kazancının yüzde 20’sini geri vermiş oldu. 

Bilindiği gibi Elon Musk, köpek temalı kripto paralara oldukça ilgi gösteren bir isim. Bu şaka coin’leri arasında en çok ilgi gösterdiği altcoin olan DOGE’ye verdiği destekle kripto paranın en büyük ilk 10 arasına girmesinde büyük bir katkısı var. Ayrıca Elon Musk, yakın zamanda yaptığı yorumlarda DOGE’yi “halkın kripto parası” olarak tanımlamış ve desteğini sürdüreceğini dile getirmişti.

Ancak son tweet’iyle de görüldüğü üzere Shiba, Elon Musk’tan benzer desteği almaktan biraz uzak gibi duruyor. Yine de Dogecoin’in en büyük rakibi olan Shiba Inu’nun büyük bir sosyal medya desteği olması, kripto paranın ayakta kalmasına neden oluyor. Dünkü şoktan sonra bugün toparlanıp yoluna devam etme eğiliminde olan SHIB tokeninde gün açılışından bu yana yüzde 10’a yakın bir değer kazancı mevcut ve öğle saatlerinde 0,000039 dolar bandında hareket ediyor. 

Şimdi şaka temalı kripto paralar sektöründe Shiba Inu’nun Dogecoin’in tahtını ele geçirip geçiremeyeceği merak konusu. Zira Shiba, son bir ayda fiyatını 5 katına çıkaran fiyat performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca istikrarlı yükselişiyle ilgi odağı olarak kalmaya devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir