Shiba Inu Durmuyor: SHIB 2 Yeni Borsaya Giriyor!

Hint kripto borsası Giottus, meme coin Shiba Inu’yu kucaklayan en son Hint kripto para borsası oldu. Hint kripto para borsası Giottus, Salı günü yapılan açıklamaya göre Shiba Inu (SHIB) için pozisyon açtı. Detaylar coinmuhendisi.com’da.

Shiba Inu 2 Hint borsasında listelendi

Borsa Aralık ayının ortalarında, başka bir meme kripto para birimi olan Floki Inu (FLOKI)’yu da listeledi. Borsa, girişimciler Vikram Subburaj ve Arjun Vijay tarafından 2018’de başlatılmıştı. Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kötü şöhretli bir şekilde finansal kurumlara kripto para birimleriyle uğraşan şirketler ve bireylerle bağlarını kesme emri vermesinden hemen sonra, zorlu bir başlangıç ​​yaptı. Giottus’un başlangıçta sıradan bir spot borsa olarak piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak yasak, planı başlangıçta engelledi. Daha sonra şirket, eşler arası bir değişim olarak çalışmaya başlamak zorunda kaldı.

Giottus, bankacılık desteğini geri kazandıktan sonra işlem hacminde ve aylık kayıtlarda önemli bir büyüme kaydetmeyi başardı. Chennai merkezli borsa, son 24 saatte 207 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Giottus’tan önce Shiba Inu, Unocoin, ZebPay ve CoinDCX gibi büyük Hint borsaları tarafından listelendi. Yakın zamanda Shiba Inu’yu listeleyen Hint kripto borsalarından biri de Koinbazar oldu. Koinbazar’ın asıl ihtisas alanı, ABD’li girişimcilerin platformunda işlem yapmasına izin vermek. Borsa 2020’den beri faaliyet gösteriyor ve Coinmarketcap tarafından yapılan sıralamada 154. sırada.

Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC), 2021’de Hindistan borsalarında en çok işlem gören altcoinler arasındaydı. İki kripto para birimi şu anda piyasa değeri açısından baş başa. SHIB kısa süre önce MATIC’in altına düştü ve şu anda 14,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. sırada yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir