SHIB Değil: Balinalar Kepçeyle Bu Altcoin’den Alıyor!

Cardano (ADA), Mart ayının son yarısında elde edilen kazanımları yok ederek üst üste beşinci haftasını düşüş notuyla kapatıyor. Bu sırada, IntoTheBlock’a göre Cardano’ya yönelik bireysel yatırımcı ilgisi hızla artıyor.  Yatırımcılar SHIB değil, ADA almaya başlıyor. İşte detaylar…

Yatırımcıların odağında SHIB değil, ADA var

Beklenmeyen fiyat kargaşasına rağmen, ADA’ya perakende ilgisi şaşırtıcı bir şekilde her düşüşte artıyor gibi görünüyor, çünkü daha fazla trader ADA’yı bu indirimli fiyatlarla satın almak için nadir ve büyük olasılıkla tek fırsat olarak görüyor.  IntoTheBlock’a göre Cardano perakende ilgisi hızla artıyor. Geçen hafta, AI tabanlı kripto veri analizi firması bir tweet’inde “Traderların elindeki bakiye – 30 günden daha kısa bir süre tutan adresler, sadece 30 günde yüzde 186 arttı,” ifadelerini kullandı.

İlginç bir şekilde, bu adresler şu anda kümülatif olarak dolaşımdaki toplam ADA coin’lerinin yaklaşık yüzde 36.14’ü olan 33.7 milyar ADA’ya sahip. coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz gibi, balinalar da devasa ADA depolarını kepçeliyor ve son altı günde balina adresleri tarafından 1 milyon ila 10 milyon ADA bakiyesi olan 200 milyonun üzerinde ADA satın alındı. ADA’yı tutan adreslerin toplam sayısı da son 30 günde yüzde 2,99 artarak 5,2 milyona yükseldi.

Cardano’nun popülaritesi artıyor

Cardano’nun artan popülaritesi ve benimsenmesi, 1. katman ağını oluşturmaya yönelik çabalara bağlanabilir. Cardano ağı, merkeziyetsiz borsalar (DEX), uygulamalar (dApps), DeFi protokolleri ve sağlam NFT pazarları ile övünen ağlardan biridir. Bu hafta, COTI halka açık test ağı tarafından geliştirilen merkezi olmayan bir algoritmik stablecoin, Cardano ağında yayına girdi; bu, ADA’ya yükseliş desteği vermesi beklenen bir gelişme oldu.

Yazım sırasında ADA, yüzde 7.6’lık bir düşüş ile 0.68 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, 23.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile dokuzuncu sırada yer alıyor. Kripto para birimi, yedi günlük süreçte yüzde 12.7’lik değer kaybı ile de gündeme geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir