SEC’den Ripple Davasında Süpriz Hamle! “XRP Bu Seviyeleri Görebilir”

ABD SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), Ripple tarafından bir Letter of Supplemental Authority (Ek Yetki Mektubu) aracılığıyla, Fair Notice (Adil Bildirim) savunmasını reddetmeye çalışıyor. Ancak hukuk uzmanları ve XRP destekçileri davanın nihai kararı konusunda iyimserken, analistler bu ay XRP kazancında %44’e varan artış öngörüyor. Gelişmeleri ve analistlerin XRP tahminlerini coinmuhendisi.com okuyucuları için derledik.

SEC, Ripple (XRP)’yi vurdu

Ripple davasıda SEC, Ripple’ın adil uyarı savunmasını çürütmek için bir Ek Yetki Mektubu verdi. Davayla yakından ilgilenen hukuk uzmanı Avukat Jeremy Hogan, yakın zamanda bir başka XRP savunucusu olan savunma avukatı James K. Filan’ın davayla ilgili bir güncellemesini aktardı. Jeremy Hogan, SEC’in eyleminin bunun için zorlayıcı olabileceği yorumunu yaptı:

Ripple örneğinde SEC, Fair Notice’in olumlu savunmasını yapmaya çalışıyor. Bu durumda yerine getirmesi gereken ağır bir sorumluluğu bulunuyor.

Ek olarak Jeremy Hogan, SEC ve Fife davası ile düzenleyicinin Ripple davası arasındaki farka dikkat çekti. İlki, diğer iddiaların yanı sıra, mali gözlemci tarafından kayıt dışı bir satıcı olduğu için dava edildi. 2021’in sonuna doğru, bir mahkeme kararı, Fife’ın davayı reddetmek için “Adil Bildirim” iddiasını reddetti. Konuya ilişkin olarak avukat, şu açıklamayı yapıyor:

Fife davasında, davalı davayı tamamen reddetmek için “Adil Bildirim” iddiasında bulunmaya çalıştı ve başarısız oldu. Çünkü savunma yapmak için hareket eden bir taraf üzerindeki sorumluluk çok ağır.

Temmuz 2021’de, yargıç Sarah Netburn, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın ifadesine izin verdi. Daha sonra mahkeme, bilirkişi keşfi için14 Ocak 2022’ye ve son bilirkişi ifadesi için 19 Ocak’a tarih verdi. SEC’in bu hamlesi, olayların zaman çizelgesi göz önüne alındığında sürpriz olarak görülüyor.

XRP fiyatı nasıl etkilenecek?

Ripple-SEC davası, baştan sona birkaç kurtarma noktası göstermesine rağmen, XRP’nin fiyatını 2021’de olumsuz etkiledi. Sınır ötesi ödeme şirketi, 2021’in şimdiye kadarki en iyi yıl olduğunu söyleyerek dünyadaki çeşitli ülkelere operasyonlarını da ilerletti.

Yazma zamanında, XRP genel piyasa düşüş trendini takiben 0,7623 dolar civarında dalgalanıyordu. Analistlere göre kripto para üçgen bir trend belirledi. Kripto analisti Steve Muchok’a göre XRP, keşif sona ermeden önce yükselişin tersine dönmesi durumunda %33-44 arası bir artışla 1-1,10 dolara çıkabilir. Analist, ayıların zemin kazanması durumunda 0,70 doların tokenin acil desteği olmaya devam ettiğini belirtiyor. Analiste göre, bir ölüm çaprazı meydana gelebilir, ancak XRP için bu tür önceki olaylar bir fiyat dibinin sinyalini verdi.

Ek olarak, Bitboy_Crypto da dahil olmak üzere birçok analist, yakında gerçekleşecek bir pompanın kripto paranın kaderi olduğuna inanıyor. XRP_Pro takma isimli kripto analisti, XRP’nin mevcut fiyat eğilimi ile 2021 boğa koşusu arasındaki benzerliklere dikkat çekiyor. Bununla birlikte, kripto analistleri CarpeNoctum, Ripple’ın üç aylık fiyatlarında sabit bir trendi olmadığını ve bunun bir tahminde bulunmayı biraz zorlaştırdığını belirtiyor. Öte yandan, Jeremy Hogan ve Avukat John Deaton da dahil olmak üzere uzmanlar, Ripple’ın kazanmaya hazır olduğuna ve davanın Nisan 2022’ye kadar kapanabileceğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.