SEC’den Bu Altcoin’e Büyük Ceza: Borsalarda Delist Edilecek!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Avustralyalı Craig Sproule ve Crowd Machine ve Metavine isimli iki şirketini, kayıt dışı bir ICO şeklinde altcoin satmak ve hakkında yanlış beyanda bulunmakla suçladı. coinmuhendisi.com olarak detayları aktarıyoruz…

SEC, altcoin projesinin arkasındakileri kayıtsız ICO nedeniyle suçladı

Crowd Machine’in Ocak ile Nisan 2018 arasında gerçekleşen Crowd Machine Compute Tokens (CMCT) adlı kurumsal bir ICO’ya dahil olduğu iddia ediliyor. SEC, Sproule’un kendilerine ICO’dan elde edilen gelirin Metavine için yeni teknoloji geliştirmeye gideceğini ve şirketin uygulama geliştirme yazılımını merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalıştırmasını sağladığını söylediğini belirtiyor. Ancak SEC, Sproule ve Crowd Machine’in yatırımcılara haber vermeden Güney Afrika’daki altın madenciliği kuruluşlarına 5,8 milyon dolar aktardığını iddia etti.

Ayrıca SEC, CMCT satışının kayıt dışı bir menkul kıymet arzı oluşturduğunu ve Sproule ve şirketlerinin, yatırımcıların kamu tarafından tanınıp tanınmadığını belirlemeden bilerek token sattığını belirtti. SEC, Sproule ve Crowd Machine’i federal menkul kıymetler yasasının kayıt ve dolandırıcılıkla mücadele hükümlerini ihlal etmekle suçlayarak, Kaliforniya Kuzey Bölgesi için ABD Kuzey Bölge Mahkemesi’ne şikayette bulundu.  Sanıklar suçlamaları ret ya da kabul etmedi, ancak gelecekte bu alanda işlem gerçekleştirmeleri veya işlemlere katılmalarını engelleyen kararları kabul ettiler. Ayrıca CMCT tokenlarının borsalardan delist edilmesi talep edildi. CMCT, şu anda yalnızca HitBTC borsasında listelenmiş gibi görünüyor. Altcoin’in fiyatı, son 24 saatte yüzde 20’lik bir düşüş yaşamış gibi görünüyor.

Bu gönderi Altcoin’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.