Piyasa Çökerken Balinalar Bu 2 Altcoin’den Daha Fazla Alıyor!

Kripto piyasasındaki düzeltme %20’lere derinleşirken, Bitcoin ve çoğu büyük hacimli altcoin ATH seviyelerinden yarı yarıya uzaklaştı. Güncel Whalestats verileri, popüler meme token Shiba Inu (SHIB) gibi küçük pozisyonların daha fazla trader’in dikkatini çektiğini paylaşıyor. Bu yazıda, mevcut piyasa düşüşünde balinaların en çok satın aldığı 2 altcoin projesine göz atıyoruz.

Shiba’nın adres etkinliği artıyor

Birçok bireysel yatırımcıya ek olarak, Shiba Inu, en büyük 1.000 Ethereum balinasını izleyen WhaleStats’a göre aktif adres sayında %88’lik bir artış gösterdi. Cüzdan faaliyetlerindeki bu artış, kurumsal fonların işlem yapmaya başladığını veya başka bir manipülasyonun hazırlıklarına işaret edebilir. Analist Tomiwabold Olajide’ye göre Shiba’nın fiyat hareketleri artan satış aktivitesini de tetikliyor. TradingView verilerine göre Shiba Inu, son dört günde değerinin yaklaşık %15’ini kaybetti.

Shiba Inu balinaları daha fazla satın alıyor

Ocak ayında derinleşen piyasa düzeltmesinden önce, Shiba Inu balinaları, meme token’in ilk sıra pozisyonunu korumak için FTX Token’e (FTT) savaş ilan ettiler. Süreç öncesinde Shiba’nın balina cüzdanlarındaki dominansı %5’e geriledi, bu FTT’nin Ethereum ağındaki en büyük balina pozisyonunu ilk sıraya ulaştırdı. Mevcut durumda, 300 milyon dolarlık destek ile SHIB 1,7 milyar dolar (%14.74) ile liderliğini sürdürüyor.

Altcoin balinası MATIC pozisyonuna 10 milyon dolarlık ekleme yaptı

Gün içindeki diğer WhaleStats bildirimi, cüzdanında hali hazırda 20 milyon MATIC bulunan balinanın 10.8 milyon dolar değerindeki 4.84 milyon MATIC alımıydı. Veriler, toplam bakiyesi 42 milyon dolar olan balinanın MATIC’i tercih ettiğini gösteriyor. Büyük cüzdanların Polygon eğilimi projenin son ekosistem yol haritasına bağlanabilir.

coinmuhendisi.com olarak aktardığımız üzere Polygon, ekosistemini büyüteceğinin ilk haberlerini geçtiğimiz aylarda paylaştı ve yalnızca Aralık 2021’de 7.200 yeni geliştiriciyi ağırladı. Altcoin projesinin şu anda 10 milyondan fazla benzersiz aktif kullanıcısı var ve bu da faydada büyüme olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir