Line, Gelecek Yıl Küresel NFT Hizmetini Sunmaya Hazırlanıyor

Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması Line Corporation, yeni organizasyonu LineNext aracılığıyla, Japonya hariç tüm dünyadaki şirketlere ve bireylere NFT ticareti yapabilecekleri bir pazar sağlayarak bir NFT hizmeti başlatacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Line sözcüsü, Line’ın NFT pazarının beta sürümünü Japonya’da Line Bitmax cüzdanı aracılığıyla ayrı olarak çalıştırdığını söyledi.

Line Önümüzdeki Sene Küresel NFT Hizmeti LineNext’i Başlatacak

Geçtiğimiz hafta Line, küresel NFT ekosistemini genişletmeye odaklanmak için Güney Kore ve ABD’de LineNext’i kurduğunu duyurdu.

Kore merkezli LineNext’te yaklaşık 100 çalışanı bulunan şirket, küresel NFT platform stratejisi ve planlaması üzerinde çalışıyor. ABD merkezli LineNext ise, NFT platform işini geliştiriyor ve işletiyor. Sözcü, ABD ofisinin 55 çalışanı olduğunu bildirdi.

LineNext sözcüsü, transfer ücretlerinin uygulamanın ana gelir kaynağı olacağını belirtirken, başka gelir modellerinin de geleceğini ve şirketin şu anda yaklaşık 20 küresel ortakla görüşmelerde bulunduğunu da ekledi.

LineNext, Line’ın mesajlaşma ve blok zinciri hizmetlerini geliştirme ve büyütme konusundaki kapsamlı deneyimini kullanarak şirketler, içerik üreticileri ve kullanıcılar için NFT deneyimi sunmayı amaçlıyor.

LineNext’in küresel NFT platformu, kullanıcıların NFT ticareti yapması için pazar, topluluk ve ekosistem oluştururken dünya çapındaki şirketleri ve içerik üreticilerini de destekleyecek.

Line uygulama ürünleri ve fintech şirketi baş ürün sorumlusu Youngsu Ko şöyle konuştu;

“NFT’ler, dijital alanı dönüştürecek, içerik, oyun, sosyal ve ticaret gibi tüm alanlarda kullanıcı deneyimini yenileyecek bir tür teknoloji altyapısıdır. Line, Asya’daki en popüler teknoloji şirketlerinden biri haline gelen bir yenilikçi olarak on yıldan fazla kanıtlanmış bir deneyime sahiptir. Şimdi, Kore ofisimiz küresel NFT platform stratejisine ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ofisimiz NFT işine odaklanarak, küresel ortaklarımızla birlikte heyecan verici yeni NFT alanı için aynı şeyi yapmayı hedefliyoruz.”

Line’ın Blockchain ve Kripto Para Adımları

Daha önce Line Blockhain Lab adlı bir girişim kuran Line, Link adlı kripto parayı piyasaya sürmüştü. Şirket ayrıca Japonya’da Line Bitmax, dünyada ise Bitfront adlı kripto cüzdan ve takas hizmetlerini de işletiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir