Kurumsal Para Onları Seçti: Bu 13 Altcoin’e Yüzmilyonlar Aktı!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paralara olan talep, değişken ve genellikle öngörülemeyen bir boğa piyasası sırasında artmaya devam ettiğinden, kurumsal Bitcoin ve altcoin fonları 2021’de rekor girişler kaydetti. coinmuhendisi.com olarak kurumsal bazda en çok dikkat çeken altcoin’leri aktarıyoruz…

CoinShares ve Grayscale verileri Bitcoin ve altcoin fonlarındaki değişimi gösteriyor

CoinShares verilerine göre, kripto yatırım ürünleri, 2020’de 6,8 milyar dolardan yıl boyunca 9,3 milyar dolarlık giriş kaydetti. Bitcoin fonları geçen yıl 6,3 milyar dolarlık sermaye çekerken, ETH ürünleri yaklaşık 1,4 milyar dolarlık giriş gördü. Çok varlıklı fonlar da popülerdi ve yatırımcı sermayesinde 775 milyon dolar çekti. Bir önceki yıl piyasaya çıkan 24’e kıyasla, 2021’de toplam 37 yatırım ürünü piyasaya sürüldü. Özellikle, yatırım ürünlerine dahil edilen kripto varlıkları, önceki yıl 9 iken 15’e çıktı.

Grayscale, Pazartesi itibariyle yönetim altındaki 43,5 milyar dolarlık varlıkla en büyük kripto varlık yöneticisi olmaya devam ediyor. Grayscale’in sunduğu altcoin’ler arasında şunlar yer alıyor: BAT, BCH, LINK, MANA, ETH, ETC, FIL, ZEN, LTC, LPT, XLM, SOL, ZEC. Diğer multi-milyar dolarlık varlık yöneticileri arasında 3iQ, 21Shares, ETC Group, Purpose ve ProShares yer aldı.

Muazzam volatiliteye rağmen, kripto para birimleri 2021’de hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların piyasaya katılmasıyla daha geniş bir genel kabul gördü. 2021, kriptonun multi trilyon dolarlık bir varlık sınıfı haline geldiği ve onu fon yöneticilerinin ve aile ofislerinin radarına soktuğu yıl oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir