Kripto Varlık Platformu ‎Coinone Doğrulanmamış Cüzdanlar Dışındaki Cüzdanalara Çekime İzin Vermeyecek

Güney Koreli kripto borsası Coinone, artık doğrulanmamış harici cüzdanlara para çekilmesine izin vermeyecek.
Bu, Coinone kullanıcılarının MetaMask ve Ledger gibi KYC’si olmayan cüzdanlara para çekemeyecekleri anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore’deki popüler kripto borsalarından biri olan Coinone, Çarşamba günü, artık doğrulanmamış cüzdanlar harici cüzdanlara para çekilmesine izin vermeyeceğini duyurdu. Değişiklik 24 Ocak 2022’de yürürlüğe girecek. Bu, Coinone kullanıcılarının harici cüzdanlarını borsaya kaydettirmesi gerekeceği, aksi takdirde artık borsa hesaplarında tutulan fonlarını çekmelerine izin verilmeyeceği anlamına geliyor.

Borsa şu ifadeleri kullandı:

“Müşteri doğrulama sistemi yükümlülüğünün yerine getirilmesine uygun olarak 24 Ocak 2022’den itibaren Coinone’un sanal varlıklarını başka bir sanal varlık cüzdanına çekmeniz gerekiyorsa, çekebilmek için cüzdan adresini kaydetmeniz gerekir.”

Harici cüzdanlar, “sıcak” (çevrimiçi) ve “soğuk” (çevrimdışı) depolama seçenekleri dahil olmak üzere üçüncü tarafların sunduğu tüm cüzdanları içerir. Ancak bu cüzdanlar kaydedilebilir veya doğrulanabilir olmalıdır, yani müşterinizi tanıyın (KYC) yapılmalıdır.

Coinone, “Kimlik bilgilerini doğrulayamayan bir cüzdan adresini kaydetmek imkansız” ifadelerini kullandı. MetaMask ve Ledger gibi cüzdanlar KYC gerektirmediğinden Coinone kullanıcıları paralarını bu cüzdanlara çekemeyecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir