Kripto paraları yasaklayan Çin, NFT’ler hakkında ne düşünüyor?

Asya’nın en büyük ülkesi yeniden kripto para endüstrisini hedef almaya hazırlanıyor olabilir. Bu sefer odak noktasında NFT ticaret platformları var. Konunun muhatabında Tencent) ve Alibaba şirketleri bulunuyor.

Çin’de kripto varlıklardan sonra NFT’ler tartışılmaya başlandı. Hükümet tarafından kripto paralara yasak geldikten sonra NFT’lerin akıbetini ne olacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili yeni bir söylentiye göre ise Tencent ve Alibaba , NFT ticaret platformu kurmayı düşünüyor. Ancak yetkililer tarafından iddiaları doğrular bir açıklama gelmedi.

NFT piyasası Çin’de yasa dışı mı?

Çinli gazeteci Colin Wu, ülkesinde yaşanılan son gelişmeleri Twitter üzerinden paylaştı ve kripto varlıklarından sonra NFT’lere nasıl yaklaşıldığını anlattı. Bu konuda iki şirketin öne çıktığını belirten Wu, NFT pazarına giriş yapılmayacağının özellikle altını çizdi.

Ülke içindeki şirketler, NFT’lerin yasaklanmış olan kripto para birimleriyle doğrudan bağlantılı olduğunu düşünüyor. Bu yüzden NFT ticaret platformuna şu an sıcak bakılmıyor. Tencent, düzenleyiciler tarafından sağlanan uyumluluk çerçevesine dayanan dijital tahsilat işine bağlı olduklarını da belirtti.

Alibaba ise NFT’ler konusunda Tencent’i takip ediyor. Şirket, kripto varlıklarla bağlantılı oldukları için etik olmayan NFT’lere karşı bir argüman sunduğunu düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta ise Çin, NFT piyasasını yalnızca dijital koleksiyonlarla sınırladı. Bu hamle NFT’lerin kâr amaçlı ticaretini yasaklarken bu endüstri “merkezsiz bir iş” olarak görüldü. Bu da sonuç olarak NFT’lere yasak gelmediğini gösteriyor.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir