Kripto paralar haftanın ilk gününde nasıl hareket ediyor?

Investing.com – Kripto para piyasaları yeni haftanın ilk gününde 1,73 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi 70 milyar dolar seviyesinde düşük seyrederken piyasalarda düşüşün yavaşladığına dair bir görünüm söz konusu. 

Bitcoin (BTC), 38.000 dolar banında tutunmaya çalışıyor

Bitcoin (BTC), günün ilk saatlerinde 37.000 dolara kadar geriledikten sonra gün içi işlemlerde hafif alıcı işlemlerle 38.700 dolara kadar yükseldi. Son 24 saatte binde 38 gibi bir gerileme söz konusu. Haftalık performansı ise geçen hafta kazanımların geri verilmesinden sonra yüzde 1 değer artışı olarak devam ediyor. 

Bitcoin (BTC), 732 milyar dolar piyasa değeriyle yaklaşık yüzde 43,2 oranında piyasa hakimiyetine sahipken dün haftanın son gününde görülen düşüş aşamasında hakimiyetini bir miktar artırarak altcoinlerin daha çok değer kaybettiğini gösterdi. 

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, hafta başlangıcında 23 seviyesinde bulunurken aşırı korku bölümünde kalıyor ve genel piyasa algısındaki endişelerin devam ettiğini yansıtıyor. 

Ethereum (ETH) alıcıları 2.500 doları koruma çabasında

Ethereum son düşüş trendinde 2.500 dolar bandını yeniden test ediyor. ETH/USD, son olarak Şubat ayının ikinci yarısında gelen satış baskısıyla 2.500 dolar desteğini test etmişti ve bu noktada alıcıların çoğalmasıyla Mart ayı başında 3.000 dolara kadar yükselebilmişti. 

Son bir haftada Bitcoin’den daha kötü performans gösteren Ether fiyatı, son 24 saatte yüzde 1,4 oranında düşerken haftalık yüzde 2,8 oranında değer kaybına sahip.

İlk 10 kripto parada XRP dirençli kalmaya çalışıyor

En büyük 10 kripto varlık arasında sakin seyir devam ederken en çok değer kaybı günlük yüzde 2,5 gerilemeyle Solana (SOL) pazarında bulunuyor. SOL tokeni, akşam saatlerine doğru 85 doların altında seyrediyor. 

Bunun yanında XRP, günlük yüzde 1 oranında kısıtlı yükselişle 0,74 dolar fiyatından el değiştirirken ilk 10 arasında pozitif bölgede kalan kripto varlık oluyor. 

ilk 100 kripto parada son durum

İlk 100 kripto para arasında 70 kripto varlık negatif seyrederken 30 altcoin, şu an kısıtlı bir yükselişe sahip. 

Bugün 48. sıradaki Waves yüzde 7,5 ve 70. sırada CELO tokeni yüzde 3,3 oranında değer artışıyla ilk 100’de en çok kazanan altcoinler. Anchor Protocol (ANC) yüzde 15’e yakın düşüşle en çok kaybeden altcoin olarak dururken 85. sıradaki Convex Finance yüzde 10’a yakın düşüşle hemen arkasından geliyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.