Korkutan Veriler Geldi: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

Amiral gemisi kripto para Bitcoin (BTC) şu anda 662.000 Bitcoin (BTC) adresinin yaklaşık 880.000 BTC tuttuğu 40.000 dolar civarındaki temel destek seviyesinde bulunuyor. Bitcoin (BTC) fiyatının 40000 dolar seviyelerinin altına düştüğü bugünlerde, dünyanın en büyük kripto para biriminin artan bir şekilde benimsenmesi söz konusu oldu. Konunun ayrıntıları Coinmühendisi.com’da.

Bitcoin (BTC) bu seviyelere düşebilir

Rusya’nın Ukraya’yı işgali ile zaten türbülans ortamında işleyen kripto piyasalar krize nükleer boyutun da eklenmesiyle daha da karıştı. Nükleer tehdit piyasaları dalgalandırdıkça Bitcoin ABD hisse senetleriyle birlikte düşüyor. BTC/USD, Ukrayna gelişmelerine ilişkin endişelerle hızlanarak iki gün içinde %10’un üzerinde değer kaybetti.

Popüler kripto para analiz ve istatistik firması IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, 0,1 ile 1 BTC arasında tutan adreslerin sahip olduğu toplam Bitcoin bakiyesi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 780,00 birim Bitcoin (BTC)’e ulaştı. Analiz firmasının açıkladığı rapora göre, birikimin büyük kısmı 4.000 ila 40.000 dolar arasında Bitcoin (BTC) tutan adresler arasında gözlemlendi. IntoTheBlock konuya ilişkin tweet’inde, “4.000 ila 40.000 dolar arasında kabaca #Bitcoin tutan grup, geçen ay en hızlı büyüyen gruptu” ifadelerini kullandı. 662.000’den fazla Bitcoin adresi bu fiyattan yaklaşık 880.000 BTC aldığından, 40.000 dolarlık fiyat seviyesi lider kripto para birimi için büyük destek olarak kabul ediliyor.

Adresler satışa geçebilir

Popüler kripto para birimi trader ve analisti Ali Martinez, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “BTC bu kadar önemli bir destek bölgesinin üzerinde tutunamazsa, bu adresler önemli kayıplardan kaçınmak için varlıklarını satmaya meyilli olabilir” ifadelerini kullandı. BTC 40.000 dolarlık desteği tutamazsa ve bazı traderlar satmak zorunda kalırsa, BTC’nin fiyatı 39.000 doların altına düşebilir ve bu da dünyanın en büyük kripto para birimi için bir başka önemli destek olarak kabul edilir. Martinez tarafından sağlanan diğer veriler, Binance Vadeli İşlem traderlarının %58,65’inin Bitcoin’de net uzun vadeli olduğunu ve bu da kaldıraçlı traderları tasfiye etmek için büyük bir düşüşe yol açabileceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.