Altcoin

Kazananlar Belli Oldu: Yatırımcılar Bu Altcoin’lere Bakıyor!

Blockchain ve kripto ile ilgili Çin’deki gelişmeleri aktaran blog yazarı ve gazeteci Colin Wu, Huobi borsası tarafından Ocak 2022’de ABD’de …

single-image

Blockchain ve kripto ile ilgili Çin’deki gelişmeleri aktaran blog yazarı ve gazeteci Colin Wu, Huobi borsası tarafından Ocak 2022’de ABD’de kripto üzerine yürütülen bir anketin sonuçlarını paylaştı. Bu yazıda, yatırımcıların en fazla hangi altcoin projeleriyle ilgilendiğine göz atıyoruz.

Huobi anketini Bitcoin kazandı

Yaklaşık 3.150 katılımcının yer aldığı araştırmaya göre, Amerikalıların en sık duyduğu kripto para birimleri listesi, Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA, DOGE ve SHIB’nin yanı sıra Bitcoin, BNB, SOL, Ethereum ve USDT’yi içeriyor. Sonuçlara göre Bitcoin ilk sırada (%83,46), ikinci sırada DOGE (%54,10), ardından ETH (%39,41) geliyor. SHIB %28,31 ile dördüncü sırada yer almaktadır. Cardano’nun ADA’sı, ankete katılanların %13,07’si bu kriptoyu duymuş olarak listenin en alt sırasında yer alıyor.

Metaverse odaklı altcoin projeleri daha fazla biliniyor

Bunun dışında, ABD vatandaşları NFT’ler ve metaverse hakkında DAO’dan daha fazla şey duydular. Ankete katılanların yüzde 28’i kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söyledi.

Huobi Çin piyasasından ayrıldı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, geçen yılın sonbaharında Huobi, Çin piyasasından çekilme kararı aldı ve 31 Aralık’a kadar CNY’ye karşı kripto alım satımını durdurmaya karar verdi. CNY mevduatı ve spot alım satım Aralık ortasında donduruldu. Çin dışındaki diğer bölgelerin kullanıcıları bu hareketten etkilenmedi. Hatırlatma olarak, Çin hükümetinin Eylül ayı sonlarında kripto para birimleriyle yapılan tüm işlemleri yasa dışı ilan eden bir belge yayınlamasının ardından, birden fazla kripto borsası Çin pazarından toplu çıkışa başladı. Bundan önce, kripto madencilerine karşı benzer eylemler yapıldı ve Çin’den Kanada, Kazakistan ve ABD gibi diğer yerlere göç etmeye başladılar.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler