JPMorgan’dan Bu Altcoin İçin Endişe Verici Tahmin: Devrilebilir!

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, lider altcoin projesi Ethereum’un DeFi sektöründeki payını kaybedebileceğini ileri sürdü. Analiste göre “Ethereum katileri” kilitli toplam değerdeki (TVL) paylarını büyütüyor ve 2022’de bir daha kapanamayacak bir fark açabilirler. İşte ayrıntılar…

Sharding, lider altcoin projesinin tek silahı

Nikolaos Panigirtzoglou, yakın tarihli bir araştırma notunda, Ethereum’un DeFi pastasındaki payını kaybedebileceğini söyledi. Analiste göre Ether ağı ölçeklenebilirliğini artırmak için bağımsız parçalara bölünmeyi planlıyor. Veri tabanlarını daha düşük parçalara ayıran “sharding” teknolojisi, merakla beklenen Ethereum 2.0 yükselmesinin ana özelliklerinden biridir. JPMorgan analisti, sharding aşamasının 2023’te başlayacağını belirtirken, Ethereum’un o zaman kadar pazar payını rakiplerine kaptıracağını düşünüyor. Araştırma notunda, lider altcoin projesinin piyasanın geri kalına yetişmek için “çok geç” kalacağı da belirtildi.

DefiLlama verilerine göre Ethereum’un DeFi piyasasındaki hakimiyeti geçtiğimiz yıl boyun istikrarlı bir şekilde küçüldü. Geçen yılın Ocak ayında DeFi sektörünün %97’den fazlasına hitap eden Ethereum Terra, Avalanche ve Binance Smart Chain gibi güçlü rakiplerinin artan TVL oranında %63’e geriledi. Özellikle Solana ve Avalanche’nin kendi Blockchain’lerine dayanması, Panigirtzoglou için endişe verici görünüyor. Ayrıca, Ethereum ağı yüksek oldukça yavaş işlemler ve yüksek gas ücretliyle mücadele ediyor. 2021 yılında %396 değerlenen Ethereum, JPMorgan analiste göre rakipleri tarafından ikinci plana atılıyor, bu nedenle 2022’de bir düşüş eğilimi beklenebilir.

  • Ethereum fiyatı, yaklaşan faiz oranı artışlarının ve Bitcoin hash oranındaki düşüşün tetiklediği daha geniş bir piyasa düzeltmesi nedeniyle son 24 saat içinde %11.27 düştü. Yazım sırasında 3,387.55 dolardan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.