İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’lerin Fiyatını Belirleyecek 5 Olay!

Bitcoin (BTC) yeni haftaya 42.000 dolar civarında başladı. BTC/USD, neredeyse tam olarak Ocak 2021’in ikinci haftasında olduğu yerde. Peki, statüko değişecek mi? Bu hafta fiyatları neler belirleyebilir?

Bitcoin fiyatında bu seviyeler görülmeye devam edecek mi?

Bitcoin, bir dizi ani aşağı yönlü hareketin sonuncusu 40.000 dolarlık desteğe yaklaştığı için hafta sonunu endişeyle geçirdi. İronik olarak, 2021’de aynı gün odaklanılan seviyeydi. Analistler arasında 30.000 dolarlık bölgeye bir kırılma olasılığı yüksek gibi görünüyor.

Analist Rekt Capital, “Teorik olarak, BTC’nin önümüzdeki hafta yeşil bir haftanın keyfini çıkarması için yaklaşık 43.200 doların üzerinde bir haftalık kapanış gerçekleştirme şansı var,” ifadelerini kullanıyor. 43.200 doların altında bir haftalık kapanış gerçekleştirilmesi durumunda ise düşüşün devam edebileceğini düşünüyor. Trader ve analist Pentoshi ise, “Bence piyasa daha düşük bir yüksek seviyeye çıkıyor” diye tahminde bulunarak, 40.700 doların sonunda düşeceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Makroekonomik manzara BTC’de nelere işaret ediyor?

Bu haftaki makro resim, karmaşık gibi görünüyor. Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervinin önümüzdeki aylarda faiz oranlarını yükseltmeye başlayacağı görülüyor, bu da yatırımcıları riskten alıkoyuyor ve kripto boğaları için baş ağrısına neden oluyor. coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu bakış açısı, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes tarafından aşağıdaki şekilde özetlendi:

Kriptoda olmayan yatırımcıların neye inandığını unutalım; kripto yatırımcılarının duyarlılığı hakkındaki görüşüm, tüm kompleksin ağ ve kullanıcı büyüme temellerinin kripto varlıklarının yukarı yönlü yörüngelerine hız kesmeden devam etmesine izin vereceğine saf bir şekilde inandıkları yönünde. Bana göre artan faiz oranlarının gelecekteki nakit akışları üzerindeki zararlı etkileri muhtemelen spekülatörleri ve marjdaki yatırımcıları kripto varlıklarını boşaltmaya veya ciddi şekilde azaltmaya yönlendirecek.

RSI, son iki yılın en düşük seviyesinde

Zincir üstü göstergeler yükseliş yönünde çağrı yapıyor ve tarihsel bağlam bu talepleri desteklemeye hizmet ediyor. Bu hafta, iki yılın en düşük seviyelerine ulaşan Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) manşet olmaya devam ediyor. RSI, bir varlığın belirli bir fiyat noktasında “aşırı alım” veya “aşırı satım” olup olmadığını belirlemek için kullanılan temel bir ölçüdür. Şu anda indikatörün “aşırı satımda” olduğu görülüyor.

Hashrate, Kazakistan kayıplarını telafi ediyor

Son haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra, Kazakistan’daki türbülans internet kullanılabilirliğini tehlikeye attığında Bitcoin’in hashrate’i bir darbe aldı. Bitcoin’in hashrate’inin yaklaşık yüzde 18’ine ev sahipliği yapan Kazakistan, o zamandan beri istikrar kazandı ve hashrate’in 192 exahash (EH/s) olan önceki seviyelere dönmesi sağlandı.

Bitcoin’in ağ zorluğu, kargaşaya rağmen, bu hafta sonu hala mütevazı bir artış sağlamayı başardı. İki haftadan kısa bir süre içinde gerçekleşecek olan bir sonraki otomatik ayarlamasında da artış bekleniyor.

PlanB’nin bullish Bitcoin yorumu

Stok-akış Bitcoin modelinin yaratıcısı analist PlanB, orta ve uzun vadeli fiyat hareketi söz konusu olduğunda yine de çoğundan daha iyimser. Bu hafta sonu, “Bazı insanların bu Bitcoin boğa piyasasına olan inancını kaybettiğini biliyorum” dedi. Ancak hala 2020-2024 yıllarını kapsayan halving döngüsünün yarısında olduğumuzu belirtiyor ve hedefin hala 288.000 dolarda olduğuna inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.