İşte Bitcoin, DOGE, XRP ve Bu 7 Altcoin İçin Güncel Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT ve  DOGE için güncel tahminleri coinmuhendisi.com’da. Şu anda, boğalar her düşüşü satın alıyor ve ayılar her rallinin zirvesini satıyor, bu da BTC ve altcoinlerin bir süre menzile bağlı kalacağını gösteriyor. Bitcoin (BTC) ve çoğu büyük altcoin, daha yüksek seviyelerde satış ve düşüşlerde alımla karşı karşıya, bu da bir aralık oluşumu olasılığını gösteriyor. Bitcoin ve çoğu büyük altcoin kısa vadede menzile bağlı kalacak mı? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

Bitcoin için tahminler

BTC/USDT. Bitcoin, 13 Ocak’ta 20 günlük üssel hareketli ortalamadan (EMA) (44,681 dolar) geri çekildi ve bu, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 39.600 dolardan güçlü desteğe geri çekmeye çalışacak. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, boğaların 39.600 dolardan kolayca vazgeçmesi pek olası değil. Mevcut seviyeden veya 39.600 dolardan güçlü bir toparlanma, daha düşük seviyelerde birikim önerecektir. Parite daha sonra birkaç gün için 39.600 dolar ile 45.456 dolar arasında menzile bağlı kalabilir. 45,456 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltmenin bitebileceğinin ilk göstergesi olacak. Parite daha sonra yukarı doğru 52.088 dolara doğru yürüyüşe başlayabilir.

ETH/USDT. Ether’in (ETH) 10 Ocak’ta azalan kanalın destek hattından geri dönüşü, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteren 20 günlük EMA’ya (3.485 dolar) bile ulaşamadı. Hareketli ortalamalar düşüyor ve RSI 40’ın altında, bu da ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar şimdi fiyatı psikolojik seviye olan 3.000 dolar ile kanalın destek hattı arasındaki bölgeye çekmeye çalışacaklar. Aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar ETH/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, parite kanalın direnç çizgisine ve daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (3.893 dolar) yükselebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 20 günlük EMA’da (487 dolar) güçlü bir dirençle karşı karşıya. Bu, traderların çıkışa acele etmediğini gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğalar düşüş trendi çizgisindeki genel engeli aşmaya çalışacak. Bunu başarabilirlerse, BNB/USDT çifti trendde olası bir değişikliğin sinyalini verecektir. Analiste göre, parite daha sonra 617 dolara bir ralli girişiminde bulunabilir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan veya düşüş trendi çizgisinden düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterir. Bu, çifti birkaç gün daha kanalda tutabilir.

SOL/USDT. Solana (SOL), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’ya (157 dolar) ulaştı ancak boğalar bu genel engeli aşamadı. Ayılar şimdi fiyatı 130 dolardan desteğin altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, SOL/USDT çifti bir sonraki önemli desteğe 116 dolardan düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite kanalın direnç çizgisine doğru yükselebilir.

Cardano boğa rallisine başlayacak mı?

ADA/USDT. Cardano (ADA), 13 Ocak’ta 50 günlük SMA’dan (1.35 dolar) geri döndü, ancak boğalar fiyatın 1.18 dolar desteğinin altına düşmesine izin vermedi. Boğalar şimdi fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ADA/USDT çifti alçalan kanalın direnç çizgisine doğru yükselebilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erdiğini gösterebilir. Alternatif olarak, fiyat 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (0.80 dolar) geri döndü, ancak küçük bir pozitif, boğaların fiyatın desteğin 0.75 dolardan altına düşmesine izin vermemesiydi. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. Analiste göre, XRP/USDT çifti daha sonra 1 dolarda genel dirence yükselebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, parite birkaç gün daha 1 ile 0,75 dolar arasında menzile bağlı kalabilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 12 Ocak’ta kanalın direnç çizgisinin üzerinde kırıldı ve kapandı. Ayılar, 13 Ocak’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (78.61 dolar) altına çekmeye çalıştı ancak başarısız oldu. Alıcılar şu anda fiyatı kanalın ve genel direncin 83.86 dolarda yukarı itmeye ve sürdürmeye çalışıyor. Bunu başarırlarsa, analiste göre, LUNA/USDT çifti 93.81 dolara yükselebilir. 20 günlük EMA yükselmeye çalışıyor ve RSI, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren pozitif bölgeye yükseldi.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (26.81 dolar) geri döndü, ancak olumlu işaret, boğaların fazla zemin bırakmadığı yönünde. Boğalar şu anda fiyatı hareketli ortalamaların üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu yaparlarsa, DOT/USDT çifti 32.78 dolardan genel dirence yükselebilir. Orta noktaya yakın düz 20 günlük EMA ve RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat 32,78 dolardan düşerse, parite aralık içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabilir. Bir sonraki trend hareketi bir kırılmayla başlayabilir ve genel direncin üzerinde 32.78 dolardan veya desteğin altında 22.66 dolardan bir kırılmada kapanabilir.

AVAX/USDT. Avalanche (AVAX), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (96 dolar) geri döndü ve bu, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, alıcılar fiyatı tekrar hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacaklardır. Başarılı olurlarsa, AVAX/USDT çifti üçgenin düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Üçgenin üzerinde bir kırılma ve kapanma, düzeltmenin bitebileceğini düşündürür. Parite daha sonra 128 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat kanalın yükseliş çizgisinin altına düşerse parite kritik seviyeyi 75.50 dolarda yeniden test edebilir. Analiste göre, bu destek kırılırsa, parite 57 dolara ve ardından 50 dolara doğru bir düşüş başlatabilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (0,16 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı; bu, satış baskısının düşebileceğinin ilk göstergesiydi. Bunu, 14 Ocak’ta fiyatı 0.19 dolarlık sert genel direncin üzerine iten başka bir keskin hareket izledi. Ancak, 14 Ocak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat 0.19 doların altında kalırsa, DOGE/USDT çifti hareketli ortalamalara düşebilir. Tersine, analiste göre, fiyat 0.19 doların üzerinde devam ederse, boğalar genel direnç bölgesini 0.22 ila 0.24 dolar arasında temizlemek için bir girişimde daha bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir