İşte Bitcoin, AVAX, DOGE ve Bu 7 Altcoin İçin Sıcak Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT ve  DOGE için güncel tahminleri coinmuhendisi.com’da. Alıcılar, BTC’nin 39.650 dolara düşüşünü satın almak için devreye girdi, ancak piyasa genelindeki düzeltmenin bitmeyeceğine dair işaretler de var. Ancak yazım sırasında BTC, Fed başkanının kripto piyasalar ile alakalı olarak yaptığı açıklamalar sebebiyle 43 bin dolar seviyelerinin üzerine çıkmıştı.

Bitcoin için tahminler

Bitcoin ve büyük altcoinler sürdürülebilir bir toparlanma başlatabilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

Bitcoin /USDT. Bitcoin, alıcıların devreye girip şamdandaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi agresif bir şekilde satın aldığı 10 Ocak’ta 39.650 dolara düştü. Alıcılar toparlanmayı sürdürürse, fiyat 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (45.369 dolar) doğru hareket etmeye çalışabilir. 39.600 dolardaki destek yolunu kaybederse, analiste göre, satış daha da yoğunlaşabilir ve parite 30.000 dolara doğru yürüyüşe başlayabilir. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 52.088 dolarda sert genel dirence doğru yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde olası bir değişikliğe işaret edebilir.

ETH/USDT. Boğalar, son birkaç gündür alçalan kanalın destek hattını koruyorlar ancak güçlü bir geri tepme elde edemediler. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. Ether (ETH), 9 Ocak’ta bir toparlanma girişiminde bulundu, ancak 3.250 dolardaki bozulma seviyesinin üzerine çıkamadı. Fiyat 10 Ocak’ta tekrar düştü ve ayılar ETH/USDT çiftini azalan kanalın altına çekmeye çalışıyor. Bunu başarırlarsa, analiste göre, satış yoğunlaşabilir ve parite 2.652 dolarda bir sonraki güçlü desteğe düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü eğer kırılırsa parite psikolojik desteğe 2.000 dolardan düşebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 8 Ocak’ta azalan kanalın destek çizgisinin altına düştü ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde alım gösterdi. Boğalar, 9 Ocak’ta fiyatı kanala geri itti, ancak fiyatı 435.30 dolarda kırılma seviyesinin üzerinde tutamadı. Fiyat 10 Ocak’ta bir kez daha düştü ve ayılar BNB/USDT çiftini kanalın altında tutmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa parite 392.20 dolara düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü kırılırsa bir sonraki durak 330 dolar olabilir. RSI aşırı satım bölgesine düştü, bu da satışın kısa vadede aşırıya kaçabileceğini gösteriyor.

SOL/USDT. Solana (SOL) 8 Ocak’ta toparlanma girişiminde bulundu ancak boğalar fiyatı 150 doların üzerine çıkaramadı. Ayılar fiyatı 133 doların altında tutarsa, SOL/USDT çifti 116 dolardaki güçlü desteğe düşebilir. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve RSI aşırı satım bölgesine yakın, bu da ayıların kontrolde olduğunu gösteriyor. Analiste göre, 116 dolar seviyesi kırılırsa, parite kanalın destek hattına düşebilir

ADA/USDT. Cardano (ADA), düşüş trendinin yeniden başladığını gösteren 9 Ocak’ta 1,18 dolarlık desteğin altında kırıldı ve kapandı. Aşağı yönde bir sonraki destek, kritik seviye. Boğaların, son birkaç aydır ihlal edilmediği için bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemel. Fiyat 1 dolardan yükselirse, parite, ayıların güçlü bir direnç oluşturmasının beklendiği 50 günlük SMA’ya (1,39 dolar) yükselebilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 8 Ocak’ta 0,75 dolarlık desteğin altında kapandı ancak 9 Ocak’ta seviyenin üzerine yükseldi. Bu, boğaların agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalıştığını, ancak toparlanma girişiminin kısa ömürlü olduğunu gösteriyor. Fiyat 10 Ocak’ta 0,75 doların altına gerileyerek ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesine yakın RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Aanaliste göre, fiyat 0,75 doların altında kalırsa, XRP/USDT çifti 0,60 dolardan 4 Aralık gün içi en düşük seviyesine düşebilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, 8 Aralık’ta azalan kanal modelinin altına düştü ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerden alım yapılmasını öneriyor. Boğalar, 9 Aralık’ta fiyatı tekrar kanala ve 50 günlük SMA’nın (70 dolar) üzerine itti. Yardım rallisi 75.67 dolarda bir bariyere çarptı ve fiyat 10 Ocak’ta 50 günlük SMA’nın altına düştü. Bu, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. 20 günlük EMA (78 dolar) düşüyor ve RSI 43’e yakın, bu da ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 22.66 dolardan güçlü destekten toparlanmaya çalıştı ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’ya (26.95 dolar) itemedi. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Ayılar batar ve fiyatı 22.66 doların altında tutarsa, DOT/USDT çifti aşağı yönlü yolculuğuna 16.81 dolara başlayabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar çifti tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine itmeye çalışacak.

AVAX için tahminler

AVAX/USDT.  AVAX, 8 Ocak’ta simetrik üçgenin yükseliş çizgisinin altına düştü, ancak ayılar bu avantajı geliştiremedi. Boğalar, 9 Ocak’ta fiyatı üçgene geri itti. Ancak, ayılar fiyatı üçgenin altına çektiği için toparlanma kısa sürdü. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve tüccarların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. 75.50 dolarda güçlü bir destek var ancak çökerse, AVAX/USDT çifti 57.02 dolara ve ardından 50 dolara düşebilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden veya 75.50 dolarlık destekten geri döner ve üçgenin içinde devam ederse, daha düşük seviyelerde birikim önerecektir. Analiste göre, parite daha sonra ayıların güçlü bir direnç oluşturabileceği 98 dolara yükselebilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 0,15 dolardan kritik desteğin altına düştü ve düşüş trendinin bir sonraki ayağının başladığının sinyalini verdi. Aşırı satım bölgesindeki aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 0.15 doların altında tutarsa, DOGE/USDT çifti 0.13 dolardan 4 Aralık gün içi en düşük seviyesine düşebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi hareketli ortalamaların üzerine itmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, 0,19 ila 0,15 dolar aralığını devreye sokacak ve çift 0,19 dolara yükselebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.