Altcoin

İşte 2022’de Radarınıza Almanız Gereken 10 Metaverse Coin!

Kripto kışının birçok coini aşağı çekmesine rağmen, Metaverse coin projeleri önemli fiyat artışları görmeye devam ediyor. Analist Kyle Portman …

single-image

Kripto kışının birçok coini aşağı çekmesine rağmen, Metaverse coin projeleri önemli fiyat artışları görmeye devam ediyor. Analist Kyle Portman, birim fiyatına göre en düşükten en yükseğe sıralanmış, 2022’de izlenmesi gereken 1 doların altındaki ilk on Metaverse coin projesini dikkatimize sunuyor. Kriptokoin.com olarak şimdi ayrıntılara bakıyoruz.

Mercek altındaki metaverse coin projeleri

10. Starlink (STARL) – 0.00002997 dolar. Temmuz 2021’de piyasaya sürülen Starlink, kullanıcıların diğer oyuncuları keşfetmelerini, oynamalarını, ticaret yapmalarını ve sosyalleşmelerini sağlayan blockchain tabanlı bir sanal Metaverse. Analiste göre STARL Metaverse şu anda tek gerçek merkezi olmayan metaverse projesi ve metaverse kavramını kripto para birimi tabanlı bir ekonomiyle birleştirmeyi amaçlıyor. STARL, sanal konserler, kulüpler, medya, eğitim, eğlence ve daha fazlasıyla etkileşimler dahil olmak üzere kullanıcıların Metaverse ile etkileşime girmesi için platformda yerel para birimi olarak kullanılıyor.

9. Radyo Caca (RACA) – 0,002 dolar. Ağustos 2021’de piyasaya sürülen Radio Caca, Maye Musk’ın özel NFT yöneticisi. RACA, Universal Metaverse için yerel tokendir. USM metaverse, kullanıcıların arazi sahibi olabileceği, mülkleri üzerinde mağazalar inşa edebileceği ve çeşitli oyunlar oynayabileceği veya oluşturabileceği bir 3B gezegen dünyası. Radio Caca aynı zamanda dünyanın her yerinde internete bağlı bireyler tarafından işletilen merkezi olmayan bir organizasyondur (DAO).

8. Verasity (VRA) – 0,02 dolar. 2019 yılında piyasaya sürülen Verasity, kullanıcıların videoları izleyerek VRA tokenları kazanmalarını sağlayan blockchain tabanlı bir platformdur. Tescilli Görüntüleme Kanıtı (PoV) protokolü, trafiğin organik olmasını sağlayarak yayıncılar için reklam gelirini artırır. Kullanıcılar, e-postalarıyla bir hesap oluşturabilir ve Verasity.tv’de video izleyerek VRA tokenlarını almaya başlayabilir.

7. IoTeX (IOTX) – 0.10 dolar. Nisan 2019’da başlatılan IoTeX, Nesnelerin İnterneti için ölçeklenebilir ve gizlilik merkezli bir blockchain altyapısıdır. IOTX, ağa güç sağlayan IoTeX blockchaininin yerel tokenidir. IoTeX, Android ve iOS cihazlarda bulunan IoPay Web3.0 cüzdanına sahiptir. IoPay, herkesin kolayca erişebileceği IoTeX ekosistemine açılan kapıdır. IoTeX ekosistemi, borsaları, cüzdanları ve diğer benzersiz Metaverse projelerini içeriyor.

6. Metahero (HERO)– 0.10 dolar. Haziran 2021’de piyasaya sürülen Metahero, kullanıcıların kendilerini ve diğer gerçek dünya nesnelerini dijital dünyada mükemmel kopyalarını oluşturmak için taramalarına olanak tanıyan yeni nesil bir Metaverse inşa ediyor. Bunu başarmak için Metahero, Cyberpunk 2077’nin arkasındaki ekip olan CD Projekt tarafından kullanılan 16k 3D modelleme teknolojisinin mucitleri Wolf Digital World (WDW) ile ortaklık kurdu. HERO tokenları, Binance Akıllı Zincirinde barındırılan BEP-20 tokenleridır ve Metahero ekosistemi için yerel para birimi olarak kullanılır.

5. Alien Worlds (TLM) – 0.19 dolar. 2021’in ilk yarısında piyasaya sürülen WAX blockchainindeki en popüler oyun ve piyasadaki en az bilinen kripto oyunlarından biri Alien Worlds. Kullanıcıların Trillium madenciliği yapmasına izin veren, blockchain tabanlı, oynayarak kazanılan bir NFT oyunu. Oyuncular, madencilik yapmak için bir gezegen seçebilir ve araçlarıyla madencilik yaparak TLM kazanabilirler. Kullanıcılar, daha yüksek kazanç potansiyeli için daha iyi madencilik araçları satın alabilir. Oyuncular, hepsi ayrı DAO’lar olan çeşitli gezegenlere seyahat edebilir. Bu DAO’lar akıllı sözleşmeler aracılığıyla günlük Trillium alır ve oyuncular o gezegenin DAO’sunun bir parçasıysa TLM’nin bir kısmını da alabilirler.

Listede WAX da bulunuyor

4.WAX (WAXP) – 0,43 dolar. İlk olarak 2017’de piyasaya sürülen WAX, The Worldwide Asset eXchange™’in kısaltmasıdır. Oyun ve NFT’ler için dünyanın en çevre dostu blockchaini olarak adlandırılıyor. WAXP, WAX blockchainindeki yerel tokendir ve platformda para birimi olarak kullanılır. WAX, kullanıcıların oynayabileceği düzinelerce dApp oyununun yanı sıra kendi pazarlarında NFT satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize olanak tanır. WAX ayrıca bazıları Alien Worlds, Farming Tales, Prospectors, R-Planet ve daha fazlasını içeren düzinelerce popüler oyna-kazan Metaverse oyununa da ev sahipliği yapıyor. Analiste göre, WAX’ın ana avantajı, kullanıcıların gaz ücreti ödemek zorunda olmamasıdır. Bunun yerine, kullanıcılar WAX’larını CPU, NET ve RAM gücü için paylaştırır ve blockchaindeki işlemleri kolaylaştırır.

3. CEEK VR (CEEK) – 0,59 dolar. 2018’de piyasaya sürülen CEEK VR, müzik akışı ve yayıncılığının geleceği olmayı hedefliyor. Şu anda Target ve BestBuy gibi büyük perakendecilerde bulunan patentli bir VR kulaklığı içerir. CEEK, CEEK VR platformunun yerel ERC-20 tokenidir. CEEK VR, canlı performanslar için bir VR sahnesi olan CEEK CITY’ye sahip olacak. CEEK VR, Lady Gaga, Demi Lovato, Ziggy Marley ve çok daha fazlası gibi sanatçılarla ortaklıklara sahip.

2. Chromia (CHR) – 0,77 dolar. Mayıs 2019’da piyasaya sürülen Chromia, gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmayı kolaylaştıran bir Metaverse platformudur. Ethereum ile iyi oynayan ve geliştiricilerin uygulamaları daha hızlı kodlamasını sağlayan benzersiz bir altyapıya sahiptir. 372 milyon dolarlık piyasa değeri olan blockchain tabanlı bir oyun olan My Neighbor Alice de dahil olmak üzere birçok başarılı oyun Chromia üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca Chromia, 252 milyon dolarlık piyasa değeri olan Mines of Dalarnia’yı da içeriyor.

1. Efinity Token (EFI)– 0,83 dolar. Ağustos 2021’de piyasaya sürülen Efinity, Polkadot üzerine kurulu ve Enjin ekibi tarafından geliştirilen bir Metaverse blockchainidir. EFI, Efinity ağındaki ilk paratokendir. Paratoken Standardına aşina değilseniz, ERC-20 veya BEP-20 token standartlarına benzer ancak zincirler arası desteğe izin verir. Enjin Coin, Efinity’nin arkasındaki ekip ve NFT alanındaki liderlerden biri olarak biliniyor. 2009 yılında başlatılan Enjin, piyasadaki en uzun süredir devam eden projelerden biridir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler