Günün öne çıkan kripto para haberleri

Investing.com – Haftanın son iş gününde kripto para piyasaları hafta sonuna olumlu bir seyir ile girmeye hazırlanıyor. Öne çıkan endüstri gelişmelerinde ise Avalanche’ın itibari para ödeme ağı entegrasyonu, NFT’lere olan ilginin zirve yapması, Vitalik Buterin’in Ethereum ile ilgili son görüşleri ve Dogecoin ile yeni projeye başlaması, SEC’in ETF onaylarıyla ilgili son gelişmeler ve Shiba Inu balina hareketleri yer alıyor.

Avalanche itibari para ödeme ağına entegre oluyor

Avalanche tarafından bugün yayınlanan basın duyurusunda akıllı sözleşmeler ağının itibari para ve kripto varlıklar arasında bir köprü görevi gören Alchemy Pay entegrasyonunu duyurdu. 

Bu entegrasyonla Avalanche ağında konuşlanan DeFi uygulamalarının Visa, Mastercard ve Paypal ve daha fazlası gibi geleneksel ödeme platformları sayesinde doğrudan itibari para çıkışı imkanına kavuşması planlanıyor. Böylece kullanıcılar itibari para desteğiyle Avalanche ekosistemine doğrudan giriş yapabilecekler. Bu entegrasyon, aynı zamanda online işlemlerde AVAX coin’i kullanılarak alışveriş yapmayı da mümkün kılabilecek bir gelişme. 

NFT aramaları ilk kez kripto ve Bitcoin teriminin önüne geçti

Değiştirilemez tokenler (NFT), 2021 yılına damgasını vuran önemli bir trend haline geldi. Bunun en büyük göstergelerinden biri ise Google (NASDAQ:GOOGL) Trends verilerine göre NFT kelimesi için yapılan global ölçekli aramalarında ilk defa kripto ve Bitcoin aramalarının önüne geçmiş olması. 

Vitalik Buterin, Ethereum’da olsa da olmasa da ağın büyümeye devam edeceğini söylüyor

Ethereum kurucuları arasında en popüler isim olan Vitalik Buterin, bu hafta Arjantin’de bir söyleşiye katıldı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Söyleşi esnasında ortadan kaybolması durumunda Ethereum’a ne olacağı şeklinde bir soruyu cevaplayan Buterin, Ethereum büyümeye devam edecek dedi. Ethereum topluluğun yeterince büyüdüğünü dile getiren Buterin, bir sebepten dolayı ortadan kaybolsa dahi ana Blockchain ağının mevcudiyetini koruyacağını söylerken hiçbir yere gitme niyeti olmadığını da vurguladı. 

Dogecoin ve Vitalik Buterin yeni bir proje üzerinde mi çalışıyor?

Dogecoin vakfı ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, herkese açık olmak üzere “community staking” adı verilen bir Dogecoin projesini duyurdu. 

Ayrıca Dogecoin yol haritasında sunulan Gigawallet projesiyle kripto para ağının bir ödeme sağlayıcısı olarak kullanılmasına izin verilecek. 

SEC, Valkyrie ve Kryptoin Bitcoin ETF başvurularını kabul etmedi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Valkyrie ve Kryptoin spot Bitcoin ETF başvurularının reddedildiğini duyurdu. Karar, sürpriz olarak karşılanmazken SEC’in Bitcoin spot fiyatına dayalı bir ETF için olumsuz tavrını sürdürdüğü görülüyor. 

Shiba Inu 0,00004 dolara yaklaşırken balina hareketleri devam ediyor

Ethereum balinaları, yüksek miktarlı Shiba alımları yapmaya devam ediyor. Son olarak cüzdanında yüksek miktarlı Ethereum bulunan bir yatırımcının günün ilk saatlerinde 54 milyar SHIB tokeni alımı yaptığı görüldü. 

2 milyon dolar değerine denk gelen bu SHIB token alımıyla şaka temalı kripto paranın değerinin yükseldiği görüldü. Shiba Inu, son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde değer artışı gördükten sonra bugün 0,00004 dolar seviyesine oldukça yaklaştı. Shiba Inu fiyatı akşam saatlerine doğru 21,18 milyar dolarlık piyasa değeriyle 13. sırada bulunurken 0,000038 dolardan el değiştiriyor.

Yazar: Günay Caymaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.