FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried, Solana’nın Ethereum’u Geçip Geçmeyeceği Tartışmalarına Değindi

FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, Solana’nın Ethereum’u geçip geçemeyeceği şeklindeki tartışmalara değindi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sam Bankman-Fried, Kitco’ya verdiği demeçte Solana’nın Ethereum’u geçebileceği şeklindeki tartışmaları ele aldı. Bankman-Fried söz konusu durumu hakkında agnostik bir tavır takınarak “geçebilir de geçmeyebilir de” şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi Solana, bu yıl Ethereum’dan oldukça iyi performans göstererek piyasa değeri açısından en büyük beşinci kripto varlık olmayı başardı. Buna rağmen SBF, Solana’nın başka bir rakip ağ tarafından geride bırakılabileceği gerçeğini görmezden gelmedi. 

SBF, Ethereum hakkında da konuştu ve Ethereum ile aynı başarıya ulaşamasa bile yerel tokenı ETH’nin geniş kurumsal kabul görebileceğini söyledi. Ayrıca Ethereum 2.0’ı çevreleyen birleştirilebilirlik endişelerine dikkat çekti ve Ethereum’un sharding yardımıyla üretim kapasitesini önemli ölçüde artırabilecekken, eşzamanlı işlemlerin bir sorun haline geleceğini söyledi. 

Yatırımcılar Meme’leri Takip Etmeli

SBF, yatırımcıların kripto projesi seçerken bakmaları gerektiğini düşündüğü bazı kriterlere de değindi. Ona göre bunlardan biri meme döngüleri:

“Memler çok önemli… Piyasayı onlar yönlendiriyor.”

Ancak bu meme projelerinin diğerlerine kıyasla daha riskli olduğu konusunda uyardı. Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi önde gelen meme kripto varlıklar büyük kazançlar elde etmişti. Ancak diğer taraftan Squid Games dizisinden ilham alan aynı isimli token gibi bazı dolandırıcılık olayları da gerçekleşti. Ek olarak, kripto topluluğunda sürekli dile getirilen “kaybetmeyi göze aldığın kadar yatırım yap” deyişini de yineledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.