Fiyat Yüzde 99 Çöktü: Bu NFT Coin’i Hacklendi!

Non-fungible token (NFT) alanına odaklı bir coin projesinde hack olayı yaşandı. Bunun ardından tokenın fiyatı 530 dolardan 1.41 dolara indi ve yüzde 99’a yakın bir düşüş sergiledi. NFT coin projesine saldırı gerçekleşti.

NFT coin projesine saldırıldı

Son aylarda, Illuvium (ILV) oyunu, iyi yapılandırılmış ortamı ve ilginç ödül mekanizması nedeniyle birçok NFT oyuncusunun hedefi haline geldi. Ancak oyun ekosistemi, biri Escrowed Illuvium (sILV) olan diğer tokenları da içeriyor. 4 Ocak’ta Illuvium, stake sözleşmelerinde bir güvenlik açığı bulduklarını ve bu nedenle eDAO’nun SILV basımına geçici olarak ara verdiğini duyurdu. Illuvium ekibi daha sonra güvenlik açığının stake V2 sözleşmelerinde giderildiğini söyledi. Ekibe göre, saldırı vektörü kapatıldı ve hiçbir kaynaktan ödün verilmedi. coinmuhendisi.com olarak söz konusu hack olasılığına daha önce sitemizde yer vermiştik.

Ancak tüm koruyucu önlemleri aldıktan sonra bile Escrowed Illuvium bir saldırıya uğradı; sonuç olarak, siLV token fiyatı 530 dolardan 1,41 dolara düştü. Illuvium’un (ILV) yerel tokenı da düşüşün etkisini hissetti ve 900 dolar seviyelerinden 800 dolara geriledi. Hacker, Illuvium ekibi ağı güncellemeden önce saldırısını gerçekleştirdi; 8000 siLV ve 452 Ethereum’u cebine koyabildi. Illuvium, siLV havuzunun hiçbir zaman resmi bir Illuvium ürünü olmadığını iddia ediyor.

Illuvium ayrıca, siLV’nin gerçek sahiplerinin cüzdanlarındaki varlıklara dair görüntüleri aldıklarında gerekli geri ödemeleri yapacaklarını da açıklıyor. SILV havuzu hiçbir zaman resmi bir havuz olmadı, ancak ekip ayrıca sorunu araştırdıklarını ve mümkün olan en kısa sürede güncellemeleri sağlayacaklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir