Ethereum ve Bu Altcoin’ler Balina İstilasına Uğruyor: İşte Liste!

Bitcoin (BTC), 9 Mart’ta boğaların destek seviyelerini yeniden yakalamasıyla birlikte 42 bin dolara yükseldi. Terra (LUNA), bu ivmeye %20’lik kazanımla eşlik ederken, Ethereum ve Solana son günlerin kayıplarının hafif yükselişle telafi etmeye çalışıyor. Bu yazıda, WhaleStats tarafından izlenen en büyük Ethereum balinalarının, mevcut piyasa koşullarında hangi token’lerde pozisyon aldığına bakalım. Ayrıntılar Coinmühendisi.com‘da.

Ethereum balinaları son 24 saatte en çok bu 10 altcoin’i satın aldı

Aşağıdaki WhaleStats tablosu, bilinen borsa ve proje cüzdanlarını hariç tuttuktan sonra ortalama 1.3 milyar dolar değerinde ve ortalama 170.677 ETH, 149 token ve 3 NFT’ye sahip en büyük 100 Ethereum cüzdanının son 24 saatte en çok sattığı altcoin’leri gösteriyor. Verilere göre Ethereum balinaları USDC, BUSD, USDT, HUSD gibi stablecoin devlerini yükseliş sırasında elden çıkardı. FTX borsasının kripto para birimi FTT ve bulut depolama platformu Storj’ın yerel kripto para birimi STORJ, bu dönemde çok satılan diğer token’ler. Bu arada, efsanevi DeFi geliştiricilerinden Andre Cronje’nin kripto sektöründen ayrılacağını duyurması, Fantom’u (FTM) son günlerde en çok satılanlar arasında sürükledi.

Onuncu sırada yer alan Polygon (MATIC) ile beraber, listenin genel görünümü aşağıdaki gibidir.

 1. USD Coin (USDC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Binance USD (BUSD)
 4. Tether (USDT)
 5. FTX Token (FTT)
 6. Zrx (ZRX)
 7. Fantom (FTM)
 8. HUSD (HUSD)
 9. Storj (STORJ)
 10. Polygon (MATIC)

Balinalar en çok bu küçük hacimli altcoin’lerde işlem yaptı

Aşağıdaki tablo, geçen haftadan bu yana Ethereum balinalarının en çok işlem yaptığı kripto para birimlerini gösterir. Fatura alıcıları ve satıcıları için fatura finansmanı oluşturmayı amaçlayan Populous’un (PPT) ilk sırada yer aldığını görüyoruz. Listedeki altcoin’ler, genellikle 5–15 milyon dolar aralığında piyasa değerine sahip projelerden oluşmaktadır.

Geçen haftadan bu yana balinaların en çok işlem yaptığı küçük hacimli kripto paraların listesi:

 1. Populous (PPT)
 2. UniTrade (TRADE)
 3. LinkEye Token (LET)
 4. DOS Network Token (DOS)
 5. NucleusVision (nCash)
 6. DigitexFutures (DGTX)
 7. Curve.fi DAI/USDC/USDT (3Crv)
 8. Bidao (BID)
 9. Seele Token (Seele )
 10. Pantos Token (PAN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.