Ethereum Rakibi, 2.000.000.000 Dolarlık Piyasa Değerini Aştı

Kripto para piyasası son zamanlarda yaşanan düşüşün ardından toparlanma mücadelesi verirken, çok göz önünde olmayan bir altcoin, Bitcoin’den (BTC) daha hızlı bir toparlanma yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hibrit blok zinciri platformu Kadena (KDA), Pazartesi günü haftalık en düşük seviye olan 8.78 dolardan yükseldikten sonra 2 milyar dolarlık piyasa sınırını aştı. KDA dün erken saatlerde 13.50 dolara kadar sıçradı. Kripto para birimi şu an ise 11.30 dolardan işlem görüyor.

Kadena, iki eski JPMorgan blok zinciri geliştiricisi tarafından oluşturuldu. Layer-1 protokolünün Pact yazılımı, herkesin akıllı bir sözleşme oluşturmasını sağlayarak Ethereum (ETH) ile rekabet eder. Proje web sitesine göre, Kadena’nın tescilli zincir mimarisi, blok zinciri teknolojisinin toplu olarak benimsenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

“Pakt, gerçekten insan tarafından okunabilen ilk akıllı sözleşme dilidir. Herkesin bir blok zincirine net, doğrudan ve güvenli bir şekilde yazmasına olanak tanır. Bu otomatik sözleşmeler için gerçek bir ilerleme. Pact, hataları otomatik olarak algılar ve kodun amacını açık tutar… sizi Ethereum ve diğer güvenli olmayan platformlarda karşılaşacağınız istismarlardan kurtarır.”

Kadena’nın yaratıcıları, BTC’ye güç veren ancak çok daha büyük ölçekte Proof of Work (PoW) fikir birliği modelini de entegre ettiklerini söylüyor.

“Diğer platformlardan farklı olarak Kadena, küresel finansal sistemlere güç sağlamak için tasarlandı. Ağa daha fazla zincir eklendikçe protokolümüz sürekli olarak daha yüksek TPS’ye (saniyedeki işlem sayısı) ölçeklenir. Geleneksel PoW ölçeklenebilir değildir. Devrim niteliğindeki çok zincirli mimarisiyle Kadena, her gün NYSE’de [New York Menkul Kıymetler Borsası] gerçekleştirilen 9+ milyon işlemi kapatmak için ölçeklenebilen tek ölçeklenebilir Layer-1 PoW platformudur.”

Kadena platformunun diğer özellikleri arasında ücretsiz işlemler, enerji verimliliği ve endüstriyel ölçeklenebilirlik yer alır. 78. sıradaki altcoin haftalık zirvesinden geri çekildi. Kripto para son 1 senede ise %6827.6 oranında yükseliş kaydetti.

Bu gönderi Altcoin’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir