Dogecoin Yeni Projesinde Vitalik Buterin İle Birlikte Çalışacak

Dogecoin, yeni bir proje geliştirmeye başladı. Doge Vakfı yeni proje için Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ile çalışacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin ve Vitalik Buterin katılmak isteyenlere “Community Staking” PoS ile benzersiz bir Dogecoin teklifinin oluşturulduğunu duyurdu.

Dogecoin İz Haritası

Dogecoin Vakfı web sitesinde planlarını detaylandırdığı iz haritasını yayınladı. Projenin topluluk odaklı olduğunu vurgulayarak şu ifadelere yer verdi;

“Dogecoin, topluluk odaklı, fikir birliğine dayalı bir açık kaynak projesidir ve yönü, Dogecoin blok zinciri ve ekosisteminin çeşitli projelerine birçok bireysel ve toplu katkıda bulunanlar tarafından şekillendirilmektedir.”

Dogecoin topluluğu da projeyi merkeziyetsiz bir yolda tutmayı hedefliyor.

Gigawalet Projesi ve Community Staking

Yol haritasında sunulan GigaWallet projesi, Dogecoin işlemlerinin platforma eklenmesine izin verecek bir API çözümü sağlamak ve Dogecoin ağını bir ödeme sağlayıcısı olarak uygulamak için kullanılacak.

GigaWallet iki API seviyesi sağlayacak. Birincisi, geleneksel Dogecoin işlemlerini işlemek ve doğrulamak için kullanılacak ve ikinci katman, Dogecoin Anahtarlık Uygulaması ve SDK’nın (Yazılım Geliştirme Kiti) entegrasyonu için kullanılacak. Kullanıcılar, Dogecoin ile işlem yapma yeteneğini kaybetmeden anahtarların sahipliğini sürdürecekler.

Dogecoin’in Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile birlikte “Community staking” projesi planları var.

GigaWallet’in tam olarak uygulanmasından sonra vakıf, Community staking’in geliştirilmesine odaklanacak.

Topluluğun desteğiyle ağ büyümeye devam edecek ve Dogecoin’i uzun vadeli daha güvenilir bir ağ haline getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir