Altcoin

Dogecoin Birikimi Top Yaptı! “Bu Seviyelere Hazır Olun”

Borsalardaki Dogecoin birikimi zirveye ulaşırken, yatırımcılar yükseliş beklentilerini güçlendiriyor. Popüler kripto borsalarından Robinhood …

single-image

Borsalardaki Dogecoin birikimi zirveye ulaşırken, yatırımcılar yükseliş beklentilerini güçlendiriyor. Popüler kripto borsalarından Robinhood, toplam Doge arzının üçte birine sahip olmasıyla en büyük balinalardan biri. Analistler, dolaşımdaki arzın azalmasına dayanarak 0.18 doların fiyat artışı noktası olabileceği senaryoları paylaşıyor.

Analistler, Dogecoin fiyatında yükseliş bekliyor

Dünyanın her yerinden yatırımcıların DOGE satın almasıyla Dogecoin’in fiyatı yakında yükselmeye başlayabilir. Meme coin biriktirmek, toplam token arzının önemli bir bölümünü dolaşımdan uzaklaştırdı. Dogecoin arzının üçte biri Robinhood borsasının cüzdanlarında saklanmaktadır. Buradaki yatırımcılar adına borsa, emanet meme coin’leri sekiz cüzdanda muhafaza eder. Yatırımcılar Dogecoin’i cüzdanlarında tuttuklarında, meme coin dolaşımdan çıkarılır ve toplam miktar düşer. Arzdaki bir düşüş, bir Dogecoin rallisine neden olabilecek faktörler arasındadır.

Robinhood, 5 milyar dolarlık Dogecoin’i cüzdanlarında saklıyor. Bu, sekiz farklı adreste saklanan 42,3 milyar DOGE anlamına geliyor. Dogecoin’in tüm arzı, cüzdan bakiyesinin %31,90’ından oluşuyor. Tüm bu arz daralmasından kaynaklanan nedenler, bazı analistlere göre yükseliş için uygun zemini hazırlıyor.

Analistler Dogecoin’in trendini değerlendirdi ve bir ralli öne sürdü

FXStreet analistleri, trendin yükselişe geçmesi durumunda Dogecoin fiyatının %45 artabileceğini tahmin etti. Analistlere göre 0.18 dolar seviyesi, Dogecoin fiyatının kırılma noktası olacak. Kitlesel talep bölgesi, Ekim 2021’de 0.18 doların altında başladı ve bu, 0,18 doları Dogecoin fiyatı için çok önemli bir psikolojik eşik haline getirdi. 0.18 doların altına düştükten sonra meme coin’in fiyatı her gün düştü. Sonuç olarak ekonomistler, Dogecoin fiyatının 0,18 doların üzerine çıkması durumunda pozitif ivme göstereceğine ve %35 yükseleceğine inanıyor.

Dogecoin, Mayıs 2021’den bu yana düşüş ivmesini sürdürüyor ve 0.7376 dolar ATH’sinden %80’den fazla değer kaybetti. Bu trend, 14 Ocak’ta Elon Musk tarafından Tesla’nın Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurduğu tarihte kısa süreliğine kırılmıştı. DOGE, bu tarihte yaklaşık 1 saat içinde %30’dan fazla değer kazandı. Meme coin’in SpaceX ve McDonald gibi bilinen markalarla anlaşma sağlayacağı güncelliğini koruyor.

Coinmühendisi.com olarak aktardığımız yakın tarihli diğer gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler