Dikkat: Balinaların Hücum Ettiği Altcoin’lerin Listesi Geldi!

Elektrikli otomobil devi Tesla CEO’su Elon Musk, bugün Twitter üzerinden şirketin Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. Bu gelişmeyle DOGE fiyatı son 24 saatlik kazancını %15’in üzerine çıkardı. Aynı süreçte balinaları bir dizi altcoin projesine hücum ediyor. Bu yazıda, 14 Ocak’ın balina aktivitelerine göz atalım.

Tesla’da Dogecoin ile ödeme devri başladı

WhaleStats verileri, anonim bir Ethereum balinasının 1.411.777 dolar değerinde sekiz milyon DOGE satın aldığını bildiriyor. Aynı tarihte, Tesla CEO’su Elon Musk şirketin elektrikli arabalar için Dogecoin’i kabul edeceğini açıkladı. Tesla şuana kadar Bitcoin ve Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak gündeme getirdi. Ayrıntılar için coinmuhendisi.com olarak hazırladığımız makaleye göz atabilirsiniz.

  • WhaleStats, son 24 saatte anonim cüzdanlar arasında 39 milyon Dogecoin transfer edildiğini ve her işlemde 4 milyon, 5 milyon veya 8 milyon DOGE taşındığını paylaşıyor.

Altcoin balinaları bu tokenleri stokluyor

En son WhaleStats verilerine göre, en büyük 1.000 Ethereum cüzdanında 1.63 milyar dolarlık pozisyonla FTX Token (FTT) ilk sıraya yerleşti. Böylece, Shiba Inu, balina düzeyindeki cüzdanlar arasında liderliğini kaybediyor. FTT, Shiba Inu’ya karşı neredeyse 200 milyon dolarlık bir farkla ilk sıraya yerleşiyor. TradingView’den alınan verilere göre, FTX token, altcoin piyasasında toparlanma başladıktan sonra 4 Ocak’tan bu yana hafif bir hacim artışı aldı. Buna ek olarak, FTT son altı günde %20 fiyat artışı göstererek Shib’in performansını tekrarladı. İlk sıradaki FTT ve ikinci SHIB’den sonra balinaların altcoin stoku aşağıdaki tokenlerle tamamlanıyor.

  1. FTX Token (FTT): %14.89
  2. Shiba Inu (SHIB): %14.60
  3. USDDT: %7.13
  4. Diğer tokenler: %7.24
  5. USDC: %6.78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.