Deneyimli Analist: Bu Altcoin’in 10 Dolara Fırlaması Kaçınılmaz!

Kripto analist Lark Davis, 2022’nin sonunda popüler altcoin projesi Polygon (MATIC) için 10 dolarlık bir fiyatın kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni olarak ağın elde ettiği çeşitli gelişmeleri, ortaklıkları ve kilometre taşlarını vurguluyor. Detaylar coinmuhendisi.com’da.

“Bu altcoin projesi 10 dolar olacak”

Kripto analisti Lark Davis, yıl sonuna kadar MATIC için 10 dolarlık bir fiyat öngörüyor. İşte nedeni: Geçen yıl, Polygon iki büyük zk roll up ölçekleme çözümü satın aldı: Ağustos ayında Hermez ağı ve Aralık ayında Mir blockchaini. Bunlar, Ethereum’da barındırılanlardan daha fazla çözüm sunmanın yanı sıra zincirler arası kullanıcıları için daha fazla fayda sağladı. Bu teknolojik gelişmeler, geçen hafta Polygon için 500 milyon dolarlık giriş sağladı. Davis, geçen yıla göre MATIC değerindeki artışa dikkat çekerek, aynı şeyin bu yıl da yansıtılabileceğini söyledi. Ocak 2021’de MATIC, yaklaşık 0.02 dolar değerindeydi. O yılın sonunda, fiyatı 2 doların biraz üzerine yükselmişti.

Dahası, yeni kullanıcıların istatistiklerine göre, Polygon Ethereum‘dan çok daha iyi benimsendi. Son 8 ayda Polygon kullanan 129 milyon hesaptan sadece yüzde 15’inin Ethereum’da adresleri var. Yalnızca Aralık 2021’de Polygon, ekosistemine 7.200 yeni geliştirici katmakla övündü. Ve o ayın son haftasında, ağ geliştiricileri, Ethereum için 105K’ya kıyasla 1.8 milyon akıllı sözleşme dağıttı. Bunun da ötesinde, Polygon kendisini NFT’ler ve DeFi dünyalarında güçlü bir şekilde göstermiş durumda. Yalnızca Aralık 2021’de ağ, Dune Analytics’ten alınan verilere göre 1,99 milyon NFT sattı. Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası Uniswap, Aralık ayında Polygon’da yayına girdi. Polygon’un Quickswap özelliği, yalnızca Aralık ayında 226 bin kullanıcıyla geniş bir kullanım sergiledi. Bunlar arasında, dünyanın en büyük NFT pazaryeri OpenSea olan DeFi protokolü Aave ve Sandbox metaverse platformu bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.