Altcoin

Delphi Digital: Bu Altcoin, Büyük Bir Çıkış Yapıyor!

Kripto araştırma firması Delphi Digital, DeFi için tasarlanmış Fantom’un (FTM), katman 1 ölçeklendirme çözümleri arasında bir sonraki büyük …

single-image

Kripto araştırma firması Delphi Digital, DeFi için tasarlanmış Fantom’un (FTM), katman 1 ölçeklendirme çözümleri arasında bir sonraki büyük oyuncu olabileceğini düşünüyor. Firmaya göre altcoin projesi TVL’de 1.2 milyar dolar daha kazandıktan sonra büyük bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak Delphi Digital’in 15 Ocak tarihli analizlerini aktarıyoruz.

Fantom durgunluğa rağmen TLV’de rekor kırmaya hazırlanıyor

Delphi Digital, kripto piyasası hakkında güncellemeler ve analizler sunan son tweet’lerinde, 103.700 takipçisine Fantom’un (FTM) 1.2 milyar dolarlık ek kilitli değer (TVL) alarak piyasa çapında bir düşüş trendine meydan okuduğunu söylüyor:

Kripto genelinde TVL’ler durgunlaşırken, Fantom’un ekosistemi canlıydı. Fantom, geçen hafta TVL’de 1,2 milyar (+%20) kazandı.

Altcoin projesi TVL’de 10 milyar doları aştı

Bir DeFi protokolünün TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının kripto paraların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır. Fantom ayrıca 10 milyar dolarlık TVL dönüm noktasını aşmayı kutlamak için aşağıdaki tweet’i paylaşıyor.

Fantom, yaklaşık bir yıl kadar önce bir blog yazısında kendisini “Ethereum yardımcısı, Ethereum’dan gelen yükün bir kısmını Fantom’un yüksek performanslı ağına aktarmak için bir çözüm” olarak tanımladı. O zaman, FTM 0,02 dolar değerindeyken, Ethereum (ETH) 630 dolar civarında işlem görüyordu. Bugün Fantom 2,89 dolar değerinde ve 148 kat artışa işaret ederken, Ethereum 3,330 dolardan 5 kattan biraz daha fazla yükseldi.

Uzun vade Bitcoin yatırımcıları piyasa dönüyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız altcoin analizlerinin dışında, Delphi Digital, zorlu iki ayın ardından Bitcoin (BTC) için iyimser ufuklar öneren bulguları raporlayarak analizlerini tamamlıyor:

On-chain verileri, Ocak ayındaki fiyat düşüşü boyunca, uzun vadeli sahiplerin geçen yılın sonunda Bitcoin’i aylarca sattıktan sonra Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor. Dün gösterilen korelasyon verileriyle birleştiğinde, kısa vadeli ‘zayıf ellerden’ uzun vadeli ‘güçlü ellere’ geçişi gösteriyor. Uzun vadeli sahip birikimindeki artış, Bitcoin fiyatı için olumlu bir gösterge olabilir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler