Coin NFT

Credit Suisse’dan Efsane Tahmin: Altın Bu Zirvelere Gidiyor!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali insani krizlere yol açarak, tüm şiddetiyle devam ederken, taraflar arasında gerçekleşen görüşmeler ve tarafların az …

single-image

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali insani krizlere yol açarak, tüm şiddetiyle devam ederken, taraflar arasında gerçekleşen görüşmeler ve tarafların az da olsa geri adım atmaya yeşil ışık yakması, piyasalarda bir rahatlamaya neden oldu. Coinmühendisi.com olarak bildirdiğimiz üzere, risk iştahının artmasıyla birlikte altın fiyatları yeni zirvesinden düşerek 2.000 doların altın çekildi. Bununla birlikte Credit Suisse’deki stratejistler, değerli metal için şimdi yeni temel hedefleri olan 2.285/2.300 dolar ile yeni bir rekor seviyeye geçilmesini bekliyorlar.

Credit Suisse’e göre, altın fiyatındaki boğa trendi ivme kazanıyor

Altın fiyatları, petrol fiyatlarındaki gerileme ve Rusya ile Ukrayna arasında planlanan diplomatik görüşmelerin risk iştahını artırmasıyla bir önceki seansta yaklaşık 14 ayın en sert düşüşünü kaydetti ve Perşembe günü de düşüşüne devam etti. Spot altın, hafta içinde 2.070 dolar seviyesinde son bir buçuk yılın zirvesini gördükten sonra, çatışmaların dineceğine yönelik beklentiler eşliğinde 2.000 doların altın geriledi ve yazının yazıldığı sıralarda günlük %0,55 düşüşle 1.980,05 dolarda seviyesinde işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,24 düşüşle 1.983,5 seviyesinde bulunuyor.

Altın piyasası 70 dolardan fazla kaybettikten ve 2.000 doların altına düştükten sonra günlük dip seviyeleri yakınında işlem görüyor. Satış, petrolün %10 düşmesi ve hisse senetleri ve kripto gibi riskli varlıkların güçlü kazançlar görmesiyle aynı zamana denk geldi. Bununla birlikte Credit Suisse’deki stratejistler boğa görünümlerini koruyorlar. Stratejistler, şimdi yeni temel hedefleri olan 2.285/2.300 dolar ile yeni bir rekor seviyeye geçmek için altına bakıyorlar. Stratejistler, şu seviyelere dikkat çekiyor:

Altında 2.075 dolarlık rekor seviyeye geri dönüş aramaya devam ediyoruz. Her ne kadar buradan yeni bir geri çekilmeye izin verecek olsa da, başlangıçta 2.167 doların üzerinde 2.120 dolarda görülen direnç ve nihayetinde yeni temel yukarı yönlü hedefimiz 2.285/2.300 dolar olarak görülen dirençle, zamanında sürekli bir kırılma bekliyoruz. Destek başlangıçta 1.961 dolara hareket ediyor ve ideal olarak 1.878 dolar daha fazla gerilemeyi önlüyor

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler