Cardano Mucidinden Önemli Açıklamalar: Sırrımız Yok!

Kripto para piyasalarındaki değerine göre dokuzuncu sırada yer alan popüler altcoin projesi Cardano (ADA)’nun kurucusu Charles Hoskinson, dünyanın önde gelen finans devlerinden J.P. Morgan‘ın her hangi bir kritik Cardano altyapısına sahip olmadığını açıkladı. IOHK CEO’su dolaylı olarak Cardano ekosisteminin ademi merkeziyetçiliğini ima etti. Detaylar Coinmühendisi.comda.

Cardano CEO’sundan ilginç açıklamalar

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, hissedarların “düzensizlikler” olduğunu iddia ettiği için blockchain şirketi ConsenSys‘in milyarlarca dolarlık bir denetimle karşı karşıya kaldığı haberine tepki gösterdi. IOHK CEO’su, tweet atarken dolaylı olarak Cardano’nun ekosistemindeki ademi merkeziyetçiliği ima etti. Yazmış olduğu twet’te Hoskinson, “Sadece belirtmek istiyorum JP Morgan’ın herhangi bir kritik Cardano altyapısına sahip değildir” ifadelerini kullanıyor.

ConSenSys denetiminde sorun, MetaMask ve Infura dahil olmak üzere Ethereum ekosisteminin temel direklerinin değerlemesidir. Bilinen tüm ConsenSys AG (CAG) hissedarlarının %50’sinden fazlasını temsil eden 35 eski çalışandan oluşan bir grup, ConSensys AG ile ConSensys Software Inc. arasında Ağustos 2020’de yapılacak bir varlık transferi ile ilgili özel bir denetim talebinde bulundu. Grup, işlem sırasında MetaMask gibi önemli varlıkların değeri 4,4 milyon dolar kadar düşük olduğundan, işlem sırasında birden fazla varlığın yanlış fiyatlandırıldığını iddia ediyor. Anlaşmanın bir parçası olarak, JPMorgan ayrıca ConsenSys Software’de %10 hisse satın aldı.

Charles Hoskinson: “Sırrımız yok”

Popüler altcoin Cardano (ADA)’nun CEO’su Charles Hoskinson, Theranos felaketine ağırlık vermesi istendiğinde şirketinin “sırları olmadığını” söyledi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan ünlü CEO çatallanma anlamında Cardano (ADA)’nun herkese açık olduğunu söyledi. Bu bağlamada sözlerini Polkadot (DOT) ve Mina Protocol örnekleri ile destekledi. Konya ilişkin olarak Charles Hoshinson’un söyledikleri şöyle:

Dünyadaki herkes Cardano’yu çatallayabilir… Dünyadaki herkes bizim kağıtlarımızı alabilir ve Mina Protocol ve Polkadot’un bazı kağıtlarımız için yaptığı gibi kağıtlarımızı uygulayabilir… Herhangi bir kısıtlama yoktur. Eğer bir dolandırıcıysanız, insanların perdenin arkasında ne olduğunu görmesine izin vermezsiniz çünkü orada hiçbir şey yoktur. Bu kadar basit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.