Bu Bitcoin Borsası Hacklendi: İşlemler Askıya Alındı!

Blockchain güvenlik ve veri analizi şirketi PeckShield, insanları Bitcoin borsası LCX’in sıcak cüzdanlarının güvenliğinin ihlal edildiği konusunda bilgilendirdi. Tahmini kaybın 6.8 milyon dolar olduğu hesaplandı. LCX, diğer cüzdanları ve varlıkları korumak için güvenlik önlemleri aldıklarını söyledi. coinmuhendisi.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin borsasına saldırı: 6.8 milyon dolar kaybedildi

Bu sabah PeckShield, insanları LCX sıcak cüzdanlarında güvenliğin ihlal edildiği konusunda bilgilendirdi. PeckShield’a göre tahmini kayıp toplamda 6,8 milyon dolar. LCX, paylaştığı bir Twitter gönderisinde “Platformumuzda bir güvenlik sorunu fark ettik. Şu anda araştırıyoruz ve düzenli güncellemeler sağlayacağız. Kullanıcı fonları güvende,” dedi. Ayrıca, para çekme ve yatırma işlemlerinin geçici olarak askıya alındığını belirtti.

LCX kısa bir süre içinde takipçileri olay hakkında güncelledi. Yeni açıklamalarında, sıcak cüzdanlarından birinin güvenliğinin ihlal edildiğini duyurdular. Diğer cüzdanları ve varlıkları korumak için güvenlik önlemleri aldıklarını bildirdiler. LCX güncellemesine göre, ETH, USDC, EURe, LCX ve diğerleri gibi Ethereum Blockchain’i tabanlı varlıklar, hackerın Ethereum cüzdanına taşındı.

Hacker’ın yukarıdaki ETH adresine göre mevcut durumda cüzdanda hala 7.2 milyon adet LCX tokenı bulunuyor. PeckShield’ın araştırmasına göre, hacker The Sandbox (SAND), Quant (QNT), Chainlink (LINK), Enjin Coin (ENJ) ve Maker (MKR) dahil olmak üzere sekiz tür tokenı adresine aktardıktan sonra LCX kümülatif olarak 6.8 milyon dolar kaybetti. LCX, son olarak, “Bu zor dönemde müşterilerimizden, diğer borsalardan, güvenlik uzmanlarından ve daha geniş kripto topluluğundan gelen destek için teşekkür ederiz,” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir