Bu Altcoin’ler Piyasa Çöküşüne Meydan Okuyor: ATH Geliyor!

Cosmos, Harmony ve DeFi 2.0 tokenleri piyasa çöküşüne meydan okuyorlar. Bitcoin’in düşüş eğilimi göstermesine rağmen, birkaç kripto tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor. Popüler altcoin Cosmos son 24 saatte %20 yükseldi ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyor. Harmony’nin ONE tokeni de %15 tırmanışla günün en büyük kazananlarından biri. “Curve Wars”a dahil olan birkaç DeFi 2.0 tokeni de çift haneli kazançlar sağladı. Ayrıntılar coinmuhendisi.com’da.

Çöküşe meydan okuyan altcoin projeleri

Cosmos, Harmony ve birkaç DeFi 2.0 projesi, kripto pazardaki düşüşe rağmen son 24 saat içinde çift haneli kazançlar elde etti. Cosmos ve popüler altcoin Harmony tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor. Cosmos, pazar liderleri arasındaki zayıf ivmeye rağmen geçen ay yükseldi. Katman 0 blockchaininin ATOM tokeni, Bitcoin‘in %10,4 düştüğünü gören yedi günlük bir süre içinde %45 arttı. Bugün ATOM %20 tırmandı ve Eylül ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.42 dolara yaklaşıyor. Birlikte çalışabilirliğe artan bir odaklanma, Cosmos’a olan ilgiyi artırıyor. Terra ve Binance Smart Chain gibi birkaç Katman 1 blockchain, Cosmos yazılım geliştirici kiti kullanılarak oluşturuluyor ve bunlar arasında köprüler kurmayı kolaylaştırıyor. Cosmos ayrıca bağımsız blockchainlerinin birbirleriyle konuşmasına ve veri ve varlıkları aktarmasına izin veren bir birlikte çalışabilirlik standardı olan Blockchainler Arası İletişim Protokolüne de öncülük ediyor.

Cosmos SDK üzerine kurulu IBC bağlantılı kripto paralar için ilk merkezi olmayan borsa olan Osmosis Hub, son 24 saat içinde %19 yükselerek önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdı. OSMO tokeni, fiyat keşfine girerken şu anda 9,23 dolardan işlem görüyor. Ethereum uyumlu bir Katman 1 zinciri olan Harmony de piyasa belirsizliği arasında yükseldi. Ağın ONE tokeni, 0,30 dolarlık psikolojik engeli aşarak gün içinde %15 kazandı. ONE şu anda 0,316 dolardan işlem görüyor, tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece 0,06 dolar.

Harmony üzerine kurulu, oyunlaştırılmış bir DeFi uygulaması olan DeFi Kingdoms, son haftalarda hızla yükseldi ve Katman 1’e daha fazla dikkat çekti. DeFi 2.0 gücünü gösteriyor. Başka yerlerde, bir grup yeni ortaya çıkan merkezi olmayan finans protokolü de uçuşa geçiyor. OlympusDAO forku olan Redacted Cartel’in BTRFLY tokeni %25 artışla 3.400 doların üzerine çıktı. Frax Shares ve Dopex Rebate Tokenları gün içinde çift haneli rakamlara yükseldi.

Curve Wars nedir?

Bu projelerin tümü, stablecoin borsası Curve Finance üzerinde oylama gücü elde etmek için CRV tokenlerini kilitlemek için rekabet eden DeFi protokollerinin görüldüğü bir gelişme olan “Curve Wars” olarak adlandırılan bir gelişmede merkezi bir rol oynamaktadır. Daha fazla tokeni kilitlemek, protokollere hangi Curve havuzlarının en yüksek verimi alacağı konusunda oy verme konusunda daha fazla güç verir. Bu da daha fazla ödül almak için tercih ettikleri havuzlara oy verebilecekleri anlamına gelir. Buna karşılık, kullanıcılara daha yüksek getiri sunarak, daha fazla CRV tokeni edinmelerine ve kilitlemelerine yardımcı olacak bir volan etkisi yaratabilirler.

Curve Wars‘daki diğer önemli oyuncular arasında Convex Finance ve Yearn.Finance yer alıyor. Bu protokoller, son 24 saat içinde Frax veya Dopex’in tokenleri kadar esneklik göstermemiş olsa da, diğer birçok varlıktan daha iyi performans gösterdiler. Yükseliş trendlerini koruyor gibi görünüyorlar. Bu tokenlerin değerinin büyük bir kısmı, piyasadaki son düşüşün fiyatları üzerinde neden çok az etkisi olduğunu açıklayabilecek olan stablecoin getirilerinden elde edilmektedir. Curve oylama gücüne artan talep, CRV token fiyatını da etkiledi. CRV geçen aya göre %22.6 arttı ve 4 Ocak’ta 6.71 dolar ile yeni bir yerel zirveye ulaştı. Son piyasa türbülansı nedeniyle, o zamandan beri soğudu ve şu anda 5.11 dolarda işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir