Bu Altcoin’den Dev Satın Alma: Fiyatı Haberle Sıçradı!

Saniyede 100 bin işlem kapasiteli düşük maliyetli akıllı sözleşme platformu Elrond (EGLD), Portekiz merkezli bir kripto para ödeme şirketi olan Utrust’ı satın aldı. Böylece, Utrust’ın ödeme hizmetlerine DeFi araçları dahil ediliyor ve Web3’e geçiş süreci için önemli bir adım atılıyor. Altcoin projesinin CEO’su Beniamin Mincu’ya göre işletmeler için daha uygun maliyetli bir ödeme modeli de planlar arasında. Ayrıntılar coinmuhendisi.com‘da.

Altcoin projesi ödemelerin Web3’e geçiş sürecini hızlandırıyor

Elrond ve Utrust’ın hedefi, çevrimiçi ödemelerin, Dapp’ler etrafında inşa edilen yeni nesil internet olan Web 3’ten yararlanmasına izin vermek. Utrust ödeme ağ geçidi Elrond’a entegre edildikten sonra, bir sonraki adım, işletmelerin DeFi ve “İşletme Getirisi” olarak adlandırılan Blockchain tabanlı staking mekanizmasına erişim sunmayı içeriyor. Şirketler Salı günü yaptığı açıklamada, planın ödeme işleme hizmetlerini işetmeler için bir maliyetten bir gelir akışına dönüştürmek olduğunu söyledi. Her iki firma da finansal düzenleyicilerle yakın bir işbirliğini memnuniyetle karşıladıklarını ve ilk kullanıma sunmanın odak noktasının Avrupa olduğunu belirtiyor.

Elrond Network CEO’su Beniamin Mincu, ödeme işlemcilerinin bugün işlerin yürüdüğü şekilde hala yavaş ödeme süreleri sunduğunu ve işletmelerin her işlemin %3 ila %11’i arasında ücret aldığını söylüyor. Konuya yönelik değerlendirmelerinde Mincu, ödemelerin hızlı ve maliyetsiz olmasının artık işletmeler için çok önemli olduğunu belirtiyor:

Dünyanın her yerinde kusursuz, anında ve ucuz ödemelerin üstün bir versiyonu şimdiden ileriye doğru atılmış büyük bir adım. Şöyle düşünelim, bir işletmeden %X işlem ücreti almak yerine, onlara bir kazanç kapısı yaratsak ve onlar da burada elde ettikleri kazanç ile işlem ücretleri için ödedikleri maliyeti çıkarsalar? Hatta üzerine bir de, %5 getiri eklentisi yapsak? İşletmeleri bu anlamda basit şekilde eğitmek de kilit hedeflerimizden biri…

  • EGLD fiyatı duyuru ardından son 24 saatlik kazancını %10’a ulaştırdı. Piyasa değerine göre 39’uncu en büyük kripto para birimi, 4 milyar dolar piyasa değeriyle 206.85 dolardan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir