Altcoin

Bu Altcoin Kapış Kapış Gidiyor: Bugün Onbinlercesi Satın Alındı!

Son bir saatte 16.000’den fazla ETH’nin satın alındığı bildirildi. Öncü altcoin Ethereum ani ve güçlü satın alma faaliyeti ile karşı karşıya …

single-image

Son bir saatte 16.000’den fazla ETH’nin satın alındığı bildirildi. Öncü altcoin Ethereum ani ve güçlü satın alma faaliyeti ile karşı karşıya, piyasa tepki veriyor. Twitter’da sunulan IntoTheBlock verilerine göre, traderlar son 60 dakikada 16.000’den fazla ETH satın aldı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Popüler altcoin yeniden ilgi odağı mı oluyor?

ETH’nin satın alınma aktivitesinde ani bir artış görüldü. Verilerin gösterdiği gibi, traderlar ve yatırımcılar son 30 dakikada 15.500 ETH satın aldı. Satın alma faaliyetindeki ani artış, neredeyse %4’lük bir fiyat artışına neden oldu.

Satın alma faaliyetindeki artış, geçen yılın Aralık ayının sonundan bu yana derin bir düzeltme durumunda kalan piyasa için uzun zamandır beklenen bir olaydı. Büyük altcoinler ve Bitcoin, yeni yılın ilk günlerinde değerlerinin yaklaşık %15’ini kaybetti. Ethereum, ATH’si 4.872 dolarda kalırken, daha önce kazandığı değerinin %30’unu kaybetmişti. Ether, çoğu traderın “elmas tavan” dediği 5.000 dolarlık direnci kırmayı başaramadı. Ethereum teknik olarak aşırı satılmış durumdaydı. Çok sayıda teknik göstergenin daha önce önerdiği gibi, Ethereum, Göreceli Güç Endeksi gibi yaygın olarak bilinen göstergelerin iki yılın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla piyasada aşırı satıldı.

Piyasanın satışlar ve kısa siparişlerle teknik olarak aşırı doygunluğu, piyasada hafif bir satın alma gücü belirdiğinde genellikle varlığın fiyatında güçlü bir artışa yol açar. Düzeltme durumunda kalan Ethereum gibi varlıklardaki fiyat artışı, ETH’deki en son %5’lik toparlanmanın temeli olan kısa süreli sıkışmaya bağlı. Kilit faiz oranı artışıyla birlikte, daha fazla trader kripto para birimleri gibi riskli varlıkları bırakmaya ve daha güvenli seçeneklere yönelmeye karar vermiş olabilir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler