Bu 6 Altcoin’e Dikkat: Büyük Haberler Geliyor!

Kripto para piyasalarının sert bir düzeltme sürecinden geçtiği şu günlerde, coinmuhendisi.com olarak 6 altcoin projesini mercek altına alıyoruz. Popüler altcoin projeleri olan Tezos, Dogecoin, Shiba Inu, Cardano, Ethereum ve Matic hakkında yatırımcıların bilmeleri gereken yeni gelişmeleri dikkatinize sunuyoruz.

6 Altcoin projesinden haberler

Tezos, Team Vitality ile ortaklık imzaladı. Ortaklık, “Team Vitality taraftar deneyiminde devrim yaratacak” şeklinde yorumlanıyor. Tezos, Team Vitality ile üç yıllık bir ortaklığa girdi. Anlaşma, Tezos için daha fazla görünürlük sağlarken Team Vitality hayran deneyiminde devrim yaratacak. Tezos, geçtiğimiz yıl içinde birkaç büyük ortaklık imzaladı, ancak yine de Katman 1 rakiplerinin birçoğunun gerisinde kalıyor. Üç yıllık anlaşma, Tezos’un enerji verimli blockchaininden yararlanarak Team Vitality’yi hayranlarına her zamankinden daha yakın hale getirmeyi amaçlıyor. Tezos için ortaklık, muhtemelen Team Vitality oyuncularının formalarında sponsorluk logoları şeklinde marka görünürlüğünü içeriyor gibi görünüyor. Team Vitality bir basın açıklamasında, “Tezos, en iyi performans gösteren Team Vitality kadroları ve yıldız sporcular tarafından ve espor ekosisteminde rakipsiz marka görünürlüğü aracılığıyla temsil edilecek” dedi.

Shiba Inu ve Dogecoin Mart’ta AMC tiyatrolarına geliyor

AMC müşterileri “büyük olasılıkla” Mart ayından itibaren Dogecoin ve Shiba Inu ile bilet satın alabilecekler. AMC CEO’su Adam Aron, dünyanın en büyük sinema zincirinin bu Mart’ta en popüler meme coinler olan Dogecoin ve Shiba Inu’ya “büyük olasılıkla” benimseyeceğini duyurdu. Şirketin web sitesi aracılığıyla yapılan her türlü ödeme için iki kripto para birimi kabul edilecek. Aron, şirketin müşterilerinin mevcut kripto para birimleri arasında Shiba Inu’yu görmek isteyip istemediğini öğrenmek için Ekim ayı sonlarında bir Twitter anketi düzenledi. Ankete katılanların büyük çoğunluğu SHIB’nin AMC’nin ödeme programına eklenmesinden yanaydı. Bu, Aron’un Twitter takipçilerinin ezici bir çoğunlukla Dogecoin ile bilet satın alabilmek için oy vermesinden sonra geldi. Ekim ayında AMC, eGift kartları için orijinal meme kripto para birimini kabul etmeye başladı.

Popüler altcoin Cardano’dan yeni duyuru

Cardano’nun ilk hepsi bir arada DeFi cüzdanı için yeni bir dönüm noktasına ulaşıldı. Cardano’nun ilk hepsi bir arada DeFi cüzdanı GeroWallet, yeni bir bağlantı kilometre taşını duyurdu. GeroWallet, kullanıcılara fiat kullanarak Cardano satın alma olanağı sağlarken, kullanıcıların sentetik varlıkları takas etmelerine, paylaştırmalarına ve marjin ticareti yapmalarına olanak tanıyor. Yakın tarihli bir gönderide ekip, en son yükseltmenin dApp bağlayıcı işlevi olarak adlandırılan başka bir kilometre taşını başlattığını belirtiyor. Bu, kullanıcıların popüler Cardano NFT koleksiyonlarından NFT satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir NFT pazarı olan Cardahub’a bağlantı sağlıyor. Charles Hoskinson Cardano ağının önümüzdeki altı ila dokuz ayı merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ekosistemini geliştirmek için harcamayı planladığını açıkladığını bildirmişti. GeroWallet’in en son sürümü, Cardano geliştirme faaliyetinde ilerleme kaydetmeye devam ederken, Cardahub kullanıcıları için dApp bağlayıcı işlevselliğine izin veriyor.

Vitalik Buterin, Ethereum için yeni ücret yapısı önerdi

Vitalik Buterin, dünyaya Ethereum ağındaki kullanıcı ücretleri için yeni bir yol gösteriyor. Vitalik Buterin, daha önce uygulanan EIP-1559 yükseltmesine atıfta bulunarak, “çok boyutlu EIP-1559” adı verilen Ethereum ağı için yeni bir ücret yapısı için resmi bir öneri yayınladı. Hesaplamalar ve formüller, aslında Ethereum‘da ücretlerin çalışma şeklini değiştirebilecek basit öneriler: ağdaki farklı işlemler için farklı miktarlarda gas kullanılacak. Yeni ücret konsepti, gasın daha optimum şekilde kullanılacağı adil bir yapı oluşturacak ve kullanıcıların para basma, işlem çağrı verileri ve daha fazlası gibi çeşitli operasyon türlerine daha az harcama yapmalarına olanak tanıyacak. Buterin, şebekedeki yeni ücret yapısını gerçekleştirmenin iki yolunu önerdi: gas yürütme maliyeti sabit kalır ve işletim maliyetleri, kullanılan kaynağın türüne göre taban ücrete bölünür.

Matic Karlılığı %70’in üzerinde kaldı

Piyasadaki en karlı varlıklardan biri %20’lik bir düzeltmeden geçiyor, ancak tüm sahiplerin neredeyse %80’i için kârlılığını koruyor. Kripto para piyasasının çoğunluğunun derin bir düzeltmeye girmesine rağmen, Matic gibi altcoin sahiplerinin çoğu, %18’lik fiyat düşüşünden sonra bile varlığı hala kâr için taşıyor. Matic sahiplerinin %79’u kârda. Matic, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.90 dolara ulaştıktan sonra değerinin yaklaşık %25’ini kaybetti. Tüm sahiplerin kompozisyonlarının sadece %13’ü kayıpta, bu da çoğunun Matic’e en tepede veya çok yakın bir yerden girdiğini gösteriyor. Polygon’un tokeni, varlığın Aralık sonunda oluşan trend çizgisinin altına düşmesinden sonra başlayan %17’lik bir düzeltmeden geçerek kripto para piyasasındaki genel eğilimi takip ediyor. Daha önce Matic, 14 Aralık’tan bu yana değerinin %80’inden fazlasını kazanarak 2021’in son ayında kripto para piyasasındaki en karlı varlıkların zirvesine yerleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.