Altcoin

Bu 5 Altcoin’e Dikkat: İşte Ortaklıklar ve Listelemeler!

Kripto piyasasındaki gelişmeler dur durak bilmeden tüm hızıyla devam ediyor. Altcoin projeleri yeni ortaklılar kuruyor, yeni ürünler geliştiriyor …

single-image

Kripto piyasasındaki gelişmeler dur durak bilmeden tüm hızıyla devam ediyor. Altcoin projeleri yeni ortaklılar kuruyor, yeni ürünler geliştiriyor, geleceğe yönelik geliştirme programları açıklıyor ve daha fazlası kripto dünyasına yön veriyor. Örneğin Aave, Aave Arc’ı açarken, Polygon, 2022’de başlatılacak 3 önemli kilometre taşını duyurdu ve Algorand, bir araştırma üniversitesi ile ortak oldu. Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için 5 altcoin’e ilişkin gelişmeleri derledik.

Altcoin projesi Aave (AAVE) kurumsal ürününü piyasaya sürdü

Şu anda kripto ekosistemindeki en büyük kredi protokolü olan DeFi projesi, Fireblocks ile ortaklaşa 30’a kadar yatırım firması sunan yeni Aave Arc’ı açtı. Aave Arc, finansal kurumlara ve şirketlere hizmet verecek, onlara dijital varlıkları ödünç almaları ve DeFi’nin sunduğu yüksek getirileri korumalı bir düzenleyici ortamda yakalamaları için bir yol sunacak. Normal vesayetsiz protokolünden farklı olarak, Aave Arc’taki likidite havuzlarına izin veriliyor, bu da hizmeti kullanmak isteyen herhangi bir kurumun önce beyaz listeye alınması gerektiği anlamına geliyor.

Fireblocks, KYC/CDD/EDD ilkelerini ve Mali Eylem Görev Gücü’nün yönergelerini izleyerek her bir firmaya dahil olmak için gerekli kontrolleri tamamlamaktan sorumlu. Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, ortaklık hakkında yorum yaptı ve “düzenlenmiş DeFi araçlarının flaş krediler ve yüksek getirili mevduat hesapları gibi yeni ürün ve hizmetler dalgasını açığa çıkarabileceğini” belirtti.

Polygon (MATIC), 2022’de başlatılacak 3 önemli kilometre taşını açıkladı

2021 yılında, Polygon altı yeni çözüm ekledi: SDK, Avail, Hermez, Nightfall, Miden ve Zero, ZK (Sıfır Bilgi) şifrelemesi. Altcoin, 250 milyon dolarlık bir anlaşmada, Ağustos 2021’de roll-up platformu Hermez Network ile birleştiğini duyurdu. Hermez, sonunda Polygon ekosistemine entegre edildi ve Polygon Hermez adı altında Polygon’un çözümlerinin bir bileşeni haline geldi.

Aynı şekilde Kasım ayında, STARK tabanlı, EVM uyumlu bir toplama olan Polygon Miden doğdu. Polygon Miden’in birincil bileşeni, STARK tabanlı bir sanal makine olan Miden VM, EVM (Ethereum Sanal Makinesi) dahil olmak üzere keyfi mantık ve işlemleri etkinleştirmede ZK toplamalarının zorluğunu çözmeyi amaçlıyor. Katman-2 platformuna göre, 2022’de, Polygon Hermez ve Polygon Miden’in sırasıyla ikinci ve üçüncü çeyreklerde halka açık test ağlarını başlatacak.

Algorand (ALGO), İsrail’in önde gelen araştırma üniversitesi ile ortak oldu

Algorand Vakfı, Blockchain teknolojisi eğitimini desteklemek için İsrail’in önde gelen araştırma üniversitesi Bar Ilan (BIU) ile ortaklık kurdu. Vakıf, bir blog yazısında, 12. BIU Kriptografi üzerine Kış Okulu programı için bir hibe olarak gelen ortaklığın, Algorand Blockchain’e daha fazla katılım sağlamayı amaçladığını belirtti.

Program, öncelikle kriptografide lisansüstü öğrenciler ve doktora sonrası araştırmacılar, özel bilgi alma ve kayıtsız RAM’deki ilerlemeler, işlev sırrı paylaşımı ve homomorfik sır paylaşımı, eşik imzaları ve özel küme kesişimi dahil olmak üzere çeşitli konuları kapsayacak. Kış okulu 23 Ocak – 26 Ocak 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. BIU’ya göre, küresel bir kitleye ulaşmanın bir parçası olarak, ilgilenen diğer öğrenciler YouTube’daki öğrenme oturumlarına erişebilecek.

Altcoin projesi Celo (CELO), Huobi Global’de listelendi

Celo, Huobi Global ‘de listelendi ve işlemler bugün başladı. Bununla birlikte spot işlemler, yeterli hacme ulaşıldıktan sonra yapılabilecek. Yatırımcılar, Huobi Global’de CELO yatırma işlemlerini bugün gerçekleştirebilecek olsa da Huobi Global’den başka borsalara aktarma işlemlerini 6 Ocak’ta yapabilecek.

BabyDoge 1,2 Milyon kullanıcıya ulaştı ve Shiba Inu’yu yendi

İlk ve en büyük Shiba Inu rakiplerinden biri olan BabyDoge meme tokeni, piyasadaki neredeyse %100’lük bir fiyat artışının ardından holder sayısında ‘rakibini’ geçti. WhaleStats tarafından sağlanan on-chain verilere göre, BabyDoge sahiplerinin sayısı 1,12 milyonluk seviyeye ulaşırken, SHIB sahiplerinin sayısı hala 1,1 milyon yatırımcıda kaldı.

Holder sayısı, traderların varlığın temelde büyüyüp büyümediğini belirlemesine olanak tanıyan verimli bir ölçüm olarak görülüyor. Hem Shiba Inu hem de Baby Doge topluluklarından üyeler, her iki altcoin projesinin de güçlü büyümesinin, varlığın düşük fiyatına ve her ralli sırasında güçlü kazançlar gösterme yeteneğine dayandığını öne sürüyor.

Shiba Inu, Ekim 2021’de gerçekleşen akıllara durgunluk veren %1.000 ralli sırasında mevcut destekçi tabanının büyük bir bölümünü topladı. BabyDoge’daki hoder’ların sayısındaki artış, 2 Ocak’ta piyasada gerçekleşen en son %100 pompa sırasında ortaya çıktı.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler