Bu 5 Altcoin, Dev Duyurularla Fırladı: İşte Detaylar!

Bugün, çeşitli altcoin projelerinin fiyatları, bazı gelişmeler neticesinde yükseliş yaşadı. ICX, THORChain, Vires Finance, Neutrino System Base Token ve Waves büyük sıçramalar gerçekleştirdi. İşte duyurular ve fiyat artışları…

Güney Kore kökenli altcoin, başkanlık seçimleriyle yükseldi

Güney Koreli ICON Blockchain’i Icon’un (ICX) yerel tokeni son 24 saat içerisinde yüzde 32.7’lik bir artış yaşadı. Bunun ardındaki sebebin, Güney Kore başkanlığını nkripto dostu Yoon Suk-yeol’un kazanması olarak görülüyor. Güney Kore cumhurbaşkanı adayı Yoon Suk-yeol, resmi olarak Güney Kore’nin bir sonraki cumhurbaşkanı seçildi.

Coinmühendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ocak ayında bir sanal varlık forumunda konuşan Yoon, Güney Kore’nin kripto endüstrisini kuralsızlaştırmaya söz vererek kripto paralara ilişkin ileri görüşlü duruşunu kurdu. Yoon ayrıca yasa dışı faaliyetlerden elde edilen kripto kârlarının kurbanlarına iade edilmesini sağlayacak bir tür mevzuat getirme sözü verdi. Yoon, geçen yıl Aralık ayında televizyonda yayınlanan bir startup ​​forumunda Blockchain’de imzasını mint etmişti.

THORChain (RUNE), ağdaki güncelleme ile ivme kazandı

Zincirler arası merkezi olmayan borsa THORChain’in RUNE varlığı, ağdaki sentetik varlıkların etkinleştirilmesinin ardından bir günde yüzde 34 arttı. Yazım sırasında biraz geri çekilme yaşasa da RUNE, gün içerisinde 5.5 doların üzerine çıktı.

Kripto sentetikleri veya sentezleri, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) gibi temel teminatlı varlıkların değerine sabitlenmiş diğer kriptoların türev tokenlarıdır. THORChain’in varyasyonunda aktivasyon bugün erken saatlerde hayata geçti ve sentetik BTC (sBTC) ve sentetik ETH (sETH) gibi varlıklar artık ağda alınıp satılabiliyor. THORSwap Finance, Perşembe günkü bir blog yazısı aracılığıyla sentetik varlıkların avantajlarını vurguladı ve “synth’lerin traderlar ve arbitrajcılar için büyük faydası olduğunu” belirtti.

Bu 3 altcoin’de de değer artışı yaşandı

Küresel çaptaki ters rüzgarlara rağmen Waves, Neutrino ve Vires Finance de çeşitli gelişmelerle artış yaşadı. Öncelikle Waves (WAVES) ekosistemindeki projeler, popüler Blockchain ağları ile birlikte çalışabilirliğe yeni bir ivme getirdiği için hem fiyat hem de toplam değer kilitli (TVL) açısından daha yükseklere tırmanmayı başardı. WAVES, yazım sırasında yüzde 8’lik bir artış yaşamış durumda.

Waves’teki gelişme ile birlikte Waves ekosisteminin ana stablecoin’i Neutrino USD ile ilgili olan yönetim tokenı olan Neutrino Token (NSBT) yükseliş yaşadı. NSBT fiyatı yüzde 10 yükselirken, protokoldeki toplam kilitli değer de 22 Şubat’ta 379.7 milyon dolardan şu anki değeri olan 1.15 milyar dolara yükseldi. Öte yandan, Vires Protocol aynı şekilde TVL açısından sıçrama yaşayarak 764.2 milyon dolara yükseldi. VIRES fiyatı da yüzde 11’lik bir artış yaşamış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.